Znana marka opuszcza polski rynek. Dlaczego?

Dowiedź się jakich ubrań w Polsce możesz już nie kupić!

cover Burberry.png

Znaną i luksusową markę Burberry dopadł kryzys. I to nie byle jaki, gdyż firma zdecydowała się zrezygnować z polskiego rynku. Czarę goryczy przelał 3 - procentowy spadek sprzedaży w ciągu ostatnich trzech miesięcy, a obecny prezes postanowił zrezygnować ze stanowiska. Jakie będą dalsze losy firmy?


Zobacz też: Suki Watehouse reklamuje Burberry!


Jeszcze tylko do końca lipca wielbicielki najbardziej luksusowej brytyjskiej marki będą miały szansę na zaopatrzenie swojej garderoby w znaną całemu światu beżową kratkę. I to z nie byle jaką zniżką, bowiem w warszawskim salonie wyprzedaż sięga aż 70%. Jest to duży upust, biorąc pod uwagę fakt, iż w Polsce wyprzedaże zazwyczaj sięgają 50%.


Polecamy: Ikony modelingu w kampanii nowego zapachu Burberry


Wraz z rosnącym spadkiem sprzedaży oraz decyzją o zamknięciu butików (również w Katowicach i Poznaniu) zmienia się dyrektor – zostanie nim Marco Gobbetti, do niedawna szef francuskiej, luksusowej marki ubrań Celine. Inwestorzy już przyjęli tę informację jako pozytywną, ponieważ w dniu ogłoszenia wielkich zmian na szczycie, akcje Burberry znów poszły w górę.


Sprawdź też: Po czym poznać, że to nie ten jedyny?


Jeszcze nie wiadomo, czy firma powróci na polski rynek wraz z własnym butkiem (do tej pory była to franczyza), jednak specjalnie dla polskich klientów marka uruchomiła sprzedaż internetową ze znacznie większym asortymentem, niż w butikach stacjonarnych. Nieoficjalnie również mówi się, że Burberry otworzy sklep w centrum handlowym. Jak będzie? O tym na pewno Cię poinformujemy!


Zdjęcie: instagram.com/burrberry


Dodał(a): Anna Guzek , Poniedziałek 25.07.2016 (aktualizacja: 2016-07-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×