5 sposobów na za małe buty

Znacie to uczucie kiedy musicie kupić ciasne buty, ponieważ nie ma większego numeru a to, że chcecie je mieć jest pewne? Sprawdźcie jak sprawić, aby buty były większe.

5 sposobów na zbyt małe buty

5 sposobów na zbyt małe buty


Nie da się ukryć, że my kobiety lubimy mieć dużo butów, no bo jak założyć takie, które nie pasują do pozostałych elementów stylizacji? Często jest tak, że akurat w sklepie nie ma naszego rozmiaru, albo podczas przymierzania wydaje się, że są całkiem wygodne, a w domu, albo po przejściu większej ilości kroków jednak zaczynają uwierać - jak sobie z tym poradzić? Okazuje się, że jest kilka sposobów. 

1. "Rozchodzenie"

To najbardziej naturalny sposób na zwiększenie rozmiaru buta. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że kiedy chodzimy, nasze stopy są ciepłe oraz wytwarzają pot, co działa rozciągliwie na skórę, z której wykonane jest obuwie. Ten sposób jednak bywa bolesny, ponieważ polega na chodzeniu w bucie założonym na bosą stopę np. po domu. Warto z niego skorzystać jeżeli obuwie jest tylko nieznacznie za małe, ponieważ w innym przypadku grożą nam poważne podrażnienia. 

2. Wkładki

Zwłaszcza zimowe obuwie często jest wyposażone w dodatkowe wkładki w środku buta, które zmniejszają jego powierzchnię, dlatego też dokładnie obejrzyjcie obuwie i pozbądźcie się zbędnych elementów, ewentualnie zastąpcie je cieńszymi. 

3. Woda

Ta metoda jest przeznaczona tylko do butów szytych. Klejone obuwie może ulec uszkodzeniu. Możecie zagotować wrzątek i kilkukrotnie wlewać go na przemian do czubka buta i pięty, aby skóra w tych miejscach się zmiękczyła (po każdym razie wlewaj nową porcję wrzątku). Po takim przygotowaniu buty załóżcie na stopy i chodźcie w nich przez kilka godzin. Możecie również włożyć buty do umywalki, nalać do nich letniej wody, po czym kilka razy potrząsnąć nimi niczym shakerem i wylać wodę, a po takim zabiegu również założyć obuwie na gołe stopy i jakiś czas w nich pochodzić. Pomocna jest także zamrożona woda, czyli lód. Do woreczków wlewamy wodę, zawiązujemy je i wkładamy do butów - ważne aby wody nie było zbyt dużo - po czym obuwie wkładamy do zamrażalnika i zostawiamy je na noc, a rano wyciągamy woreczek z lodem i buty zakładamy na stopy. Rozciągnięta skóra potem dopasuje się do nóg. 

5 sposobów na zbyt małe buty

5 sposobów na zbyt małe buty


4. Alkohol

Najlepiej sięgnij po spirytus. Wnętrze buta wysmaruj alkoholem, a potem na stopy załóż grube skarpety i obuwie, w którym chodź przez kilka godzin. 

5. Gazety


To zdecydowanie najmniej absorbujący sposób na zwiększenie rozmiaru butów. Wystarczy, że stare gazety podrzecie na kawałki, zgnieciecie w kulki, wypchacie nimi buty i zostawcie na minimum noc. Dla lepszych efektów można wcześniej nasmarować buta np. spirytusem. 

Pamiętajcie, że podane przez nas metody są wskazane do wykorzystania głównie do obuwia wykonanego z naturalnej skóry, ponieważ w innych przypadkach mogą się one zniekształcić. 

Jakie są Wasze sposoby na zbyt małe buty?

Zobaczcie także: Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Niedziela 16.11.2014 (aktualizacja: 2014-11-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar