10 przykazań stylu Katarzyny Glinki

Gdy zjawia się w garderobie w rurkach, czarnej skórze i kaloszach, jest niepozorna, drobna i dziewczęca. Nie pozuje na gwiazdę, ale gdy makijażystka przygotowuje ją do sesji, zapiera nam dech z wrażenia. W mgnieniu oka Kasia potrafi zamienić się w uwodzicielskiego dandysa lub stylową dziewczynę retro. Ma klasyczną urodę i bardzo regularne rysy. Gdyby nie była aktorką, mogłaby zostać modelką. Rolę byłej fotomodelki zagrała zresztą w najnowszej komedii Przemysława Angermana "Wyjazd integracyjny" . Na żywo można Kasię oglądać w warszawskim teatrze Kwadrat.

Katarzyna Glinka

1. Klasyka z klasą


Świetnie czuję się w klasyce i mam wrażenie, że ten styl pasuje do mojej urody. Na co dzień  stawiam na wygodę i sportową elegancję – dobrej jakości dżinsy, T-shirty, sportowe tuniki i buty bez obcasów: balerinki lub kozaki. Uwielbiam dzianinowe i wełniane pledy oraz kardigany. Zdecydowanie wolę je od marynarek. Moi znajomi żartują, że jestem taką Audrey Hepburn w wersji współczesno-sportowej.

2. Kobiecy wieczór


Cekiny i lśniące materiały zupełnie nie są w moim stylu. Na wieczór najczęściej wybieram proste sukienki polskiej marki Bohoboco. Łączą elegancję z nonszalancją i doskonale oddają mój styl. Lubię również sukienki Macieja Zienia i duetu Paprocki&Brzozowski. Są bardzo kobiece.

3. Diabeł tkwi w szczegółach


Noszę rzeczy o prostych krojach, więc skupiam się na dodatkach. Mój numer jeden to kopertówki duetu Paprocki&Brzozowski. Mają klasyczny kształt, ale zachwycają kolorami i fakturą skóry węża. Na co dzień nie noszę zbyt wiele biżuterii. Skromny łańcuszek i męski zegarek w zupełności wystarczą. Moje ostatnie odkrycie to kolorowe zegarki Ice Watch. Mam już biały,  pudrowy i zielony. I kuszą mnie kolejne!  

4. Okazja rządzi stylem


Wybierając strój, kieruję się dwiema zasadami: nigdy nie zakładam czegoś, w czym się źle czuję i zawsze staram się być ubrana stosownie do okazji.

5. Mądrze inwestuję w marki


Nie szaleję na punkcie mody. Uważam, że ubranie jest tylko dodatkiem do osoby. Rzadko kupuję drogie, markowe ciuchy, ale będąc w Nowym Jorku skusiłam się na torebkę Salvatore Ferragamo. Nie żałuję! Dobre akcesoria to świetna inwestycja. Posłużą na lata i zawsze będą zachwycać.