Buty sportowe: 6 par, w które warto zainwestować!

Mężczyźni, którzy mają zamiłowanie do wysiłku fizycznego zwracają dużą uwagę na sportowy ubiór.

shutterstock_2127526301.jpg

Technologie wykorzystywane przy produkcji odzieży przeznaczonej do aktywności fizycznej mogą znacznie wpłynąć na komfort, wygodę a nawet zdrowie. Dlatego zwłaszcza w przypadku wykonywania jednej ulubionej dyscypliny panowie nie oszczędzają nie tylko na sprzęcie ale też na ubraniach. Nie inaczej jest w przypadku butów - ich optymalny dobór często determinuje bezpieczeństwo, wygodę czy chroni przed kontuzją. Na co szczególnie zwrócić uwagę w przypadku zakupu butów do danej aktywności fizycznej? Wybieramy 6 par, w które warto zainwestować!

Lekki i przyjemny bieg

Bieganie cieszy się szczególną popularnością - jest to przyjemna forma plenerowa, pozwalająca się wyciszyć i odstresować. Doskonale wspomaga rzeźbienie sylwetki i utratę nadmiernej tkanki tłuszczowej, a wysiłek wydolnościowy świetnie wpływa na układ krążenia i samopoczucie. Każdy choć trochę doświadczony biegacz wie, jak istotną kwestią jest technika i dobór odpowiedniego obuwia, nie mówiąc oczywiście o kwestiach przygotowywania fizycznego do obciążenia organizmu konkretnym dystansem do pokonania. Popularne imprezy dla biegaczy często obnażają brak świadomości niektórych osób podejmujących aktywność fizyczną z dnia na dzień. Jednym z ważniejszych elementów ekwipunku biegacza są jego buty. Przed wyborem pierwszej pary przede wszystkim zwróć uwagę, po jakim terenie biegasz.

Buty przeznaczone do biegania na ulicy, zgodnie ze swoją nazwą przeznaczone są do biegania po chodnikach, asfalcie i twardych nawierzchniach. Sprawdzą się także w bieganiu na ubitej, twardej, a niekoniecznie betonowej drodze. Tego typu buty mają to do siebie, że sąbardzo lekkie i zdecydowanie bardziej elastyczne od innych modeli butów. Jeżeli biegasz z kolei głównie po naturalnym terenie - piachu, kamieniach, błocie czy ścieżce o nierównej powierzchni, priorytet dla Ciebie powinny stanowić buty zapewniające przede wszystkimochraniające podbicie i stabilizujące całą stopę. Jak widzisz, mimo, że poszukujemy butów do tej samej dyscypliny, możemy zakupić dwa zupełnie różniące się od siebie modele. Możesz sprawdzić sam, porównując specjalnie przystosowane do biegania buty Nike czy Pumy w sklepie internetowym Butsklep. Najlepiej zaopatrzyć się w obydwie pary i cieszyć się bieganiem w każdych warunkach.

Na podbój świata

Aktywność na świeżym powietrzu jest szczególnie dobroczynna dla naszego organizmu. Modny od wielu już sezonów trekking zbiera coraz liczniejszą rzeszę zwolenników głodnych przygód i lubiących obcować z naturą. Tutaj wyposażenie ma szczególnie istotne znaczenie, biorąc pod uwagę fakt, że zaprawieni trekkingowcy często wybierają się na kilkudniowe tułaczki bądź spędzają w ten sposób cały urlop. W tym wypadku idealne buty trekkingowe powinny:

  • zapewniać stabilność,
  • chronić stopę przed urazami,
  • mieć właściwości termoregulacyjne,
  • być odporne na czynniki atmosferyczne

Buty na mocnej podeszwie od New Balance czy Trapery Reeboka zakrywające kostkę mogą stanowić świetną inwestycję w trekkingowe obuwie sportowe. Modele różnią się od siebie wysokością, rodzajem podeszwy i materiałami wykonania.

Wygoda najważniejsza

Sport to oczywiście nie tylko same formy plenerowe i wydolnościowe, ale też ćwiczenia fizyczne rozwijające siłę i wytrzymałość - Crossfit, tabata czy ćwiczenia na przyrządach na siłowni to lubiane formy wielu panów. W tym wypadku buty powinny być po prostu wygodne, o antypoślizgowej podeszwie. Atut będzie stanowić lekkość obuwia i jego przewiewność. W tym wypadku mogą zadecydować głównie odczucia subiektywne. Możemy więc wybrać zarówno buty na cienkiej podeszwie typu Puma BMW MS Drift Cat jak i te na lekkim podwyższeniu jak np. Ruma ST Trainer Evo.

Tekst został przygotowany przez zespół redakcyjny butsklep.pl


Dodał(a): ma.prasowe , Piątek 09.09.2016 (aktualizacja: 2016-09-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×