Czy biżuteria pomoże walczyć z uzależnieniem od urządzeń mobilnych?

Wy także co chwilę sprawdzacie ekran telefonu, ponieważ czekacie na ważną wiadomość? Z innowacyjną biżuterią nie będzie to już konieczne.

Czy biżuteria pomoże walczyć z uzależnieniem od urządzeń mobilnych?

Coraz więcej osób nie wyobraża sobie funkcjonowania bez dostępu do Internetu i korzystania z urządzeń, które mu to umożliwiają. Już nie panujemy nad ciągłym sprawdzaniem telefonu, tabletu, czy laptopa w celu zobaczenia, czy aby nie czeka na nas ważny mail, wiadomość SMS. Skutkuje to ciągłym np. odblokowywaniem ekranu.

Zobaczcie także: Buty z wymiennymi obcasami podbiją rynek obuwniczy?

Londyńska firma Kovert Designs postanowiła pomóc tym wszystkim osobom, które są uzależnione od urządzeń mobilnych i stworzyła specjalną... biżuterię!

Pierścionek, bransoletka, a także naszyjnik zostały wyposażone w specjalne czujniki, które łączą się z telefonem za pomocą Bluetooth. Kiedy przyjdzie oczekiwane przez nas powiadomienie, czy wiadomość, biżuteria zacznie wibrować.

Skąd będzie wiadomo na co ozdoby mają reagować? Wszystko będzie zaplanowane za pomocą specjalnej aplikacji, dzięki której podzielimy kontakty na odpowiednie grupy, np. rodzina, czy praca. Dzięki temu np. kiedy będziemy w pracy, będą mogły się do nas dodzwonić tylko osoby z tej grupy.

Zobaczcie także: Jak na przestrzeni wieków zmieniał się biustonosz?

W dowolnej chwili można także zmieniać ustawienia, np. kiedy czekamy na telefon od konkretnej osoby, biżuteria zawibruje, kiedy ta będzie się z nami łączyła. Co ciekawe, można tak ustawić parametry, aby biżuteria wibrowała, kiedy w wiadomości SMS, czy mailu pojawi się konkretna fraza.

Zapewne zastanawiacie się ile kosztuje takie urządzenie. Odpowiadamy - 290 funtów. Co ważne, jest ono wodoodporne.

Skusicie się?

Czy biżuteria pomoże walczyć z uzależnieniem od urządzeń mobilnych?

Czy biżuteria pomoże walczyć z uzależnieniem od urządzeń mobilnych?


Zobaczcie także:Foto: Mat. prasowe bekovert
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 30.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×