Czym się nie sugerować w sklepie podczas zakupów?

Zobacz, co warto ignorować w sklepie podczas zakupów, a co jest dobrym chwytem marketingowym (wszyscy im ulegają!).

ThinkstockPhotos-509497612.jpg

Czy zastanawiałaś się kiedyś dlaczego zakupiona sukienka nie wygląda na Tobie tak dobrze w jak wyglądała w sklepie? Czy zdarzyło Ci się zadać sobie pytanie dlaczego kupiłaś kolejny sweter, skoro w ogóle nie był Ci potrzebny? Sprawdź czym kierujesz się podczas zakupów!


Większość z nas będąc na zakupach sugeruje się ceną. Jednak istnieją również inne czynniki, które mają wpływ na nasze decyzje o których możemy nie mieć pojęcia. Oto one:


Muzyka

Poprzez muzykę właściciele sklepów dbają o odpowiedni nastrój. Zapewnie zauważyłaś, że niekiedy muzyka jest szybka, dynamiczna, a czasem spokojna. Oczywiście ma to swój cel: w zależności od rodzaju ma skłonić Cię do podejmowania szybkiej decyzji, bądź do powolnego poruszania się sklepie, dokładnego oglądania i zastanawiania się.


Zobacz też: Jak zorganizować więcej miejsca w szafie?


Zapach

Nic tak nie przyciąga uwagi jak zapach. Dlatego niektóre sklepy używają specjalnych odświeżaczy powietrza, którego zapach jest charakterystyczny i wywołuje pozytywne skojarzenia. 


Światło

Zauważyłaś, że w przymierzalniach światło jest przyciemnione? To dlatego wychodzimy z nich prosto do kasy! Nie widzimy defektów, wydaje nam się, że wszystko na nas dobrze leży, jednak w pełnym świetle dostrzegamy wady i cały czar pryska! Jeśli znajdziesz się w przymierzalni o ciemnym oświetleniu koniecznie wyjdź i poszukaj ogólnodostępnego lustra.


Przestrzeń

Przestrzeń w przymierzalni jest bardzo ważna szczególnie przy zakupie spodni. W tym przypadku koniecznie wyjdź z ciasnej przymierzalni i przejdź się. Ważne, żeby spodnie nie krepowały ruchu i dobrze leżały. 


Polecamy: 10 zasad królowej e-zakupów


Lustra:

Kolejna zasada dotyczy luster bowiem im jest ich więcej, tym większa szansa że dostrzeżesz, czy marynarka którą właśnie kupujesz na pewno dobrze się układa!


I pamiętaj, będąc na zakupach nie podejmuj decyzji pod wpływem emocji.Zdjęcie: ThinkStock


Dodał(a): Anna Guzek , Środa 24.02.2016 (aktualizacja: 2016-02-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Racja. Ja staram się podejmować jak najbardziej racjonalne decyzje zakupowe, chociaż czasem o to naprawdę trudno. Moim zdaniem lepiej wrócić do domu, przemyśleć temat na spokojnie, a nawet dokonać zamówienia online poprzez https://furgonetka.pl/pocztapolska, bo to często pozwala zaoszczędzić spore pieniądze. Miejcie to na uwadze, bo chodzi przecież o Wasze finanse.
Dodano: 2018-07-02 12:25:47 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×