Co dzieje się z Twoim ciałem, kiedy nosisz zbyt ciężką torebkę?

Niejednokrotnie zawartość kobiecej torebki była przedmiotem scen filmowych. Potrafimy w nich zmieścić naprawdę wiele. Lepiej być przygotowaną na każdą sytuację prawda? Badania wskazują, jak nasze kobiece torebki, na wszelki wypadek wypełnione po brzegi, mogą wpływać na zdrowie.

iStock-535448086 (1).jpg

Ogólne napięcie i stres

Codzienne noszenie ciężkiej torebki jest przyczyną wielu niekorzystnych skutków. Co oznacza ciężkiej? Fizjolog Sammy Margo przeprowadziła eksperyment obejmujący kobiety w wieku od 21 do 55 lat. Średnia waga torebki to od około 4 do 10 kilogramów. To tak, jakby codziennie nosić przy sobie dziecko. -W dzisiejszych czasach kobiety prowadzą siedzący tryb życia. Jesteśmy słabsze i mniej wytrzymałe fizycznie niż kiedykolwiek, a obciążamy swoje ciała takim ciężarem. To właśnie powód nadmiernego stresu i napięcia - mówi Margo

Bóle głowy

Ból szyi i pleców jest konsekwencją noszenia ciężkich przedmiotów. Badania pokazują, że zbyt ciężkie torebki mogą nawet doprowadzić do bólu głowy. Jak to możliwe? Kiedy mięśnie ramion i okolic szyi są zmuszane do noszenia ciężaru, mogą powodować ból w tylnej części czaszki, który rozprzestrzenia się na całą głowę. Jak sprawdzić, czy ból głowy jest spowodowany ciężką torebką? Jeśli waży więcej niż dziesięć kilogramów to bardziej niż pewne.

Zmienia Twój naturalny chód

Noszenie ciężaru po jednej stronie zdecydowanie wpływa na balansowanie ciała. Nasze ramiona i nogi podczas chodzenia przestają poruszać się naturalnie. Ciężka torebka uniemożliwia naturalne zachowywanie się ciała. Chociaż waga torby powoduje wiele kłopotów, niektóre ubrania również mogą je spowodować. To w szczególności te ubrania, które ograniczają zakres ruchu. Noszenie ciężkiej torebki może mieć jeszcze większe konsekwencje, kiedy poruszasz się na obcasach.

Uważaj na postawę

Co zrobić, aby rozwiązać problemy? Zacznij od torebki. Wybierz taką, która będzie najmniejszą z możliwych. Nie pozwól, aby jej waga przekraczała cztery kilogramy. Spójrz w lustro, jeśli torebka sprawia, że Twoja postura wygląda nienaturalnie, zrezygnuj z niej. Kolejnym sposobem jest znalezienie torebki z szerszym paskiem. Im szerszy pasek, tym lepiej. Umożliwia lepsze rozłożenie ciężaru. 

Zdjęcie: iStock

Źródło: cbsnews 


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Wtorek 11.04.2017 (aktualizacja: 2017-04-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×