Jak pozbyć się plam ze skórzanej torebki?

Tłusta plama, odbarwienia, ślady po atramencie... Niestety każdej z nas zdarzyło się, że jej ulubiona skórzana torebka została poplamiona tak, że nie wiemy jak sobie z tym poradzić. Oto kilka cennych rad.

Jak pozbyć się plam ze skórzanej torebki?

Jak pozbyć się plam ze skórzanej torebki?

Skórzane torebki nigdy nie wychodzą z mody i są inwestycją, która z pewnością się opłaci. Co jednak zrobić, gdy na naszej ulubionej torebce pojawiła się plama, z którą nie możemy sobie poradzić?

Sposób pozbycia się zabrudzenia zależy od tego, czym nasza torebka została poplamiona. Oto kilka cennych trików, które pomogą Ci się pozbyć ciężkich zabrudzeń. Pamiętaj, by przed każdym zabiegiem najpierw wykonać niewielką próbę na niewidocznym miejscu torebki.

Tłusta plama

Najlepszym sposobem na pozbycie się tłustej plamy będzie posypanie brudnego miejsca talkiem dla dzieci i pozostawienie na noc. Proszek powinien wchłonąć tłuszcz, dzięki czemu pozbędziesz się problemu

Plamy z długopisu i atramentu

Przygotuj mieszankę z soku z cytryny lub mocnego roztworu kwasku cytrynowego oraz czystego alkoholu. Jeżeli Twoja torebka jest z ciemnej skóry najlepiej będzie, jeśli użyjesz denaturatu. W takiej mieszance zamocz tamponik i delikatnie przyłóż do plamy. Później lekko nawilżoną w czystej wodzie szmatką przemyj miejsce zabrudzenia i osusz je. Możesz powtórzyć ten proces kilka razy, jeżeli nie uda się pozbyć zabrudzenia po pierwszej próbie.

Jak pozbyć się plam ze skórzanej torebki? Skórzane torebki to inwestycja, która się opłaci

Plamy po deszczu

Jeśli chcesz pozbyć się tego typu plam, najlepiej będzie, jeśli przytrzymasz chwilę torebkę nad garnkiem z gotującą się wodą. Para pomoże Ci pozbyć się zacieków. Po takim zabiegu należy dobrze wysuszyć torebkę delikatną szmatką, która dobrze wchłania wilgoć. Dzięki temu Twoja skórzana torebka znów będzie jak nowa.

Ciemne przebarwienia

Z tym problemem możemy się spotkać, gdy jesteśmy posiadaczkami jasnych torebek. Odbarwienia od jeansów czy innych materiałów są czymś, co zdecydowanie nie dodaje blasku naszej jasnej torebce. Jak się pozbyć takich zabrudzeń? Skuteczne mogą się okazać zwykłe nawilżone chusteczki, które zetrą takie zabrudzenia. Jeśli jednak to nie pomoże można użyć wody z płynem do mycia naczyń lub spirytusu.

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.comDodał(a): Paulina Lęcznar , Czwartek 16.10.2014 (aktualizacja: 2014-10-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×