Obalamy 5 mitów o stanikach!

My kobiety mamy przeróżne relacje z naszymi stanikami. Raz je kochamy, innym razem ich nienawidzimy. Jedno jest pewne: istnieją pewne mity na ich temat, w które wszystkie wierzyłyśmy! Aż do tej pory. Oto 10 mitów o stanikach, które do teraz uznawałaś za prawdę!

iStock_71933019_SMALL (1).jpg

brak stanika a obwisłe piersi

To nieprawda. Chodzenie bez stanika może sprawić, że znajdą się one w swoim oryginalnym położeniu i będą wyglądały bardziej naturalnie. To chyba największy mit dotyczący staników, który krąży wśród kobiet, lecz nie musisz już się obawiać, że Twoje piersi pozbawione stanika nagle i niezapowiedzianie poddadzą się działaniu grawitacji.

SPANIE W STANIKU ZAHAMUJE WZROST PIERSI

Jakkolwiek wydaje się to absurdalne, takie pogłoski krążą po niektórych damskich kręgach. Specjaliści twierdzą, że spanie w staniku nie jest szkodliwe jednak dla własnej wygody lepiej go zdejmować. Ponadto w okolicach piersi znajdują się węzły chłonne, które są odpowiedzialne za oczyszczanie ciała z toksyn. Stanik noszony 24 godziny na dobę zbyt mocno uciska piersi, co może wywołać zatrzymanie płynów w organizmie, a nawet powstawanie torbieli.

SPORTOWE STANIKI POWIĘKSZAJĄ PIERSI

Staniki do treningu stworzone są po to, aby podczas wzmożonej aktywności fizycznej było Ci wygodnie. Kiedy projektanci tworzyli projekty sportowych staników, nie mieli na celu powiększania Twoich piersi. Zapewniamy, że chodzi wyłącznie o komfort.

POWINNY BYĆ BARDZO OBCISŁE

Niepoprawnie noszony stanik, powoduje bóle kręgosłupa i piersi. Stanik nie może być zbyt obcisły. Powinien być dopasowany idealnie, tak aby całe piersi miały w nim schronienie. Co prawda dobranie idealnego stanika nie jest łatwe, ale na szczęście już od wielu lat z pomocą idą nam braffiterki. Twierdzą także, że prawie 100 procent kobiet przychodzących pierwszy raz do sklepu, w którym można uzyskać taką pomoc, ma źle dobrany stanik. Zazwyczaj miseczki są za małe nawet o kilka rozmiarów, a w obwodzie za szerokie o kilkanaście centymetrów!

BIUSTONOSZE Z FISZBINAMI POWODUJĄ RAKA

Staniki nie mają i nigdy nie miały związku z rakiem piersi. Owszem źle dobrane mogą powodować pewne problemy zdrowotne natomiast nigdy, u żadnej kobiety nie stwierdzono, że to właśnie biustonosz jest powodem tej okropnej choroby. Kochaj swoje piersi, pamiętaj o ich systematycznym badaniu i od czasu do czasu daj im trochę luzu, wtedy na pewno będą szczęśliwe i wynagrodzą Ci to pięknym wyglądem przez długie lata! 

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Czwartek 20.10.2016 (aktualizacja: 2016-10-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
jak ostatnio liczyłam do dziesięciu to mi więcej wyszło. Wy dostrzegacie różnicę między 10 a 5?
Dodano: 2016-10-21 22:06:04 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×