Historia Mody: Początki Coco Chanel

Jej postać znamy chociażby z biograficznego filmu "Coco Chanel" z 2009 roku, a marka, którą stworzyła i słynne logo podwójnej litery C jest jedną z najbardziej rozpoznawanych na całym świecie.

Historia Mody: Początki Coco Chanel

Historia Mody: Początki Coco Chanel
Gabrielle Chanel urodziła się w 1883 roku w Saumur we Francji. Od początku nie miała łatwego dzieciństwa. W wieku 12 lat osierociła ją matka, zaraz po tym od rodziny odszedł ojciec. Mała Gaby trafiła do sierocińca wraz z dwiema siostrami - Julie i Antoinette.

W wieku 22 lat Gabrielle podjęła swoją pierwszą znaczącą pracę jako piosenkarka i tancerka w kawiarniach Vichy i Moulins. Wtedy właśnie po raz pierwszy użyła pseudonimu "Coco" pod którym występowała przez kolejne 3 lata.

Jej związek z modą rozpoczął się w 1910 roku, kiedy to otworzyła swój pierwszy sklep z kapeluszami pod nazwą "Chanel Modes". Kapelusze te szybko stały się hitem wśród ówczesnych gwiazd filmowych i rozpoczęły nową modę w Paryżu.

Na początku maja naszego roku, dyrektor kreatywny marki, Karl Lagerfeld wyreżyserował i nakręcił film krótkometrażowy pt. "Once Upon A Time" z Keirą Knightley w roli głównej opowiadający właśnie o tamtym okresie z życia Gabrielle. Zobaczcie koniecznie!

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Mat. prasowe/ Youtube


Dodał(a): Wiktoria Malicka , Wtorek 21.05.2013 (aktualizacja: 2013-05-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×