Jak wyczyścić zabrudzenia na zamszowych butach?

Kozaki, botki, czy zwykłe baleriny – coraz częściej kobiety decydują się na to, by kupić buty, których tworzywem jest zamsz. Jednak jak dbać o taki materiał, by ulubione kozaki lub półbuty posłużyły nam jak najdłużej?

Jak wyczyścić zabrudzenia na zamszowych butach?

Jak zadbać o zamszowe buty?

Zamszowe buty prezentują się pięknie. Jednak materiał ten wymaga, by o niego dobrze dbać. Oto kilka sposobów na to, jak usunąć zabrudzenia, które powstały na zamszowej skórze i na to, jak przywróć świetność i blask naszym szpilkom, botkom, czy kozakom z tego materiału.

Plamy z błota

Aby z zamszowych butów pozbyć się plam błota najlepiej przetrzeć zabrudzone miejsca zwykłą gumką do ołówków. Guma zetrze powstałe zabrudzenia i sprawi, że buty będą znów czyste.

Tłuste plamy

Z tego typu zabrudzeniami możemy sobie poradzić za pomocą papki z mąki ziemniaczanej. Grubą jej warstwę należy nanieść na plamę, odczekać aż wyschnie, skruszyć i wyczyścić drucianą szczoteczką.

Inne zabrudzenia

Jeśli chcesz usunąć zabrudzenia, których nie umiesz do końca zidentyfikować lub są to po prostu plamy z kurzu są na to 3 sposoby:

1. Skórka chleba – kawałkiem skórki od chleba pocieraj zabrudzone miejsce, a brud powinien zniknąć

2. Ciepłe mleko – miękką gąbkę lub szmatkę zamocz w ciepłym mleku i delikatnie wetrzyj w zamsz. To powinno skutecznie usunąć wszystkie niechciane zabrudzenia

3. Para wodna – przez chwilę potrzymaj buty nad garnkiem z gotującą się wodą. Po takim zabiegu wytrzyj buty czystą szmatką i gotowe.

Gdy po tych zabiegach buty będą już czyste i suche możesz posypać je odrobiną talku, dzięki czemu odzyskają piękny wygląd.

Zobacz także: NOŚ BUTY W STYLU GWIAZD!

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Wtorek 28.10.2014 (aktualizacja: 2014-10-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×