Jeansów nie wolno prać? Wyjaśnia szef marki Levi's

Brzmi obrzydliwie? Nie do końca.

Jeansów nie wolno prać? Wyjaśnia szef Levi's

Niektórzy nie wyobrażają sobie prania jeansów rzadziej niż co tydzień. Znamy przypadki prania ich nawet co dwa użycia. Zapewne wiele z was powie, że to bardzo higieniczne i pochwali takie zachowanie, lecz jaki wpływ ma to na jakość materiału, z którego wykonane są jeansy, a tym samym na ich trwałość?

Zobaczcie także: Jak rozciągnąć jeansy?

Szef marki Levi's przekonuje jednak, że spodni z denimu nie należy prać, a nawet nie wolno tego robić. Zapewne pukacie się teraz w głowę i nie dowierzacie, jak osoba na takim stanowisku może mówić o tym, że trzeba chodzić w niepranych ubraniach, ale spokojnie chodzi głównie o pranie w pralce. Sam mówi, że swoje spodnie czyści za pomocą szczoteczki do zębów i robi to miejscowo. Dodaje także: Dobra para jeansów nie musi być prana w pralce. No chyba że bardzo rzadko.

Dlaczego?

Zarówno szef marki Levi's, jak i serwis Huit Denim twierdzą, że: Surowy denim jest najlepszy sześć miesięcy przed praniem. Im dłużej możesz go nie prać, tym lepiej będą wyglądać twoje jeansy. Wszystko dlatego, że barwnik wytrze się w miejscach, gdzie tworzą się naturalne zgięcia. Siedząc, wkładając swój telefon czy ręce do kieszeni. Te małe codzienne rzeczy sprawią, że twoje jeansy będą wyglądać świetnie.

Zobaczcie także: Czym może grozić noszenie zbyt obcisłych spodni?

Nasza rada?

Jeżeli masz wannę, napuść do niej wody, wlej płyn do prania, włóż jeansy i za pomocą szczotki przecieraj jeansy, aby pozbyć się plam i zanieczyszczeń. Na koniec wypłucz i dokładnie wyciśnij spodnie.Zobaczcie także:Źródło: Independent
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Natalia , Piątek 19.02.2016 (aktualizacja: 2016-02-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
"Jeżeli masz wannę, napuść do niej wody, wlej płyn do prania, włóż jeansy i za pomocą szczotki przecieraj jeansy, aby pozbyć się plam i zanieczyszczeń. Na koniec wypłucz i dokładnie wyciśnij spodnie. "

Czyli WYPIERZ. Tylko ręcznie.
Dodano: 2016-02-28 16:13:44 Zgłoś nadużycie