Karl Lagerfeld: anoreksja to nie problem

Karl Lagerfeld znów szokuje. Słynny projektant domu mody Chanel postanowił zaklinać rzeczywistość i uznać problem anoreksji w świecie mody za marginalny.

Karl Lagerfeld: anoreksja to nie problem

Karl Lagerfeld

Karl Lagerfeld słynie nie tylko ze swojej modowej wirtuozerii, ale też z bezkompromisowych wypowiedzi. Po tym jak publicznie uznał Adele za "zbyt grubą", a twarz Pippy Middleton za "nieatrakcyjną", wziął na świecznik temat budzący powszechne kontrowersje w świecie mody i nie tylko.

W wywiadzie udzielonym angielskiemu Channel 4 stwierdził, że "modelki są szczupłe, ale bez przesady". Taka opinia wyraźnie stoi w opozycji do niedawnej inicjatywy redaktorów naczelnych 19 edycji Vogue'a. W ramach "Health Initiative" postanowiono, że najsłynniejszy magazyn z branży fashion nie będzie już publikował zdjęć wychudzonych modelek, ani tych, które nie ukończyły 16 lat.

Przeczytaj, jakie dokładnie zmiany wprowadził w tym roku Vogue

Główny projektant Chanel twierdzi jednak, że są to działania na wyrost, bo zasygnalizowany problem właściwie nie istnieje.

"Tak naprawdę nikt nie pracuje z wychudzonymi dziewczynami. Anoreksja nie ma nic wspólnego z modą. Ludzie, którzy cierpią na zaburzenia odżywiania, mogą mieć problemy rodzinne lub inne. We Francji jest tylko 1% osób cierpiących na anoreksję, podczas gdy aż 30% żyje z dużą nadwagą"

Lagerfeld już nieraz podkreślał w wywiadach, że ludzie grubsi są bardziej nieszczęśliwi. Jakoś trudno nam uwierzyć, by modelki z niedowagą poddające się drakońskim dietom miały dużo powodów do radości.

Karl Lagerfeld: anoreksja to nie problem

Karl Lagerfeld

Karl Lagerfeld: anoreksja to nie problem

Karl Lagerfeld


Foto: FameFlynet


Dodał(a): Wiktoria Jakubowska , Wtorek 16.10.2012 (aktualizacja: 2012-10-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
marrika2
Mózg już mu kompletnie ta woda sodowa wyżarła. Lepiej dla niego, żeby zamilkł, bo tylko się ośmiesza.
Dodano: 2013-02-22 00:28:41 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×