Klasyczna mała czarna - czym nadać jej ciekawy charakter?

Mała czarna zawsze się obroni. Jednak czasem dobrze nadać jej właściwego i oryginalnego charakteru. Jak to zrobić? Mamy dla was kilka podpowiedzi.

dodatki do czarnej sukienki.jpg

Klasyczna mała czarna - czym nadać jej ciekawy charakter?

Są takie ubrania, które nigdy nie wychodzą z mody i sprawdzą się na każdą okazję. Jedną z takich rzeczy jest oczywiście klasyczna czarna sukienka. Taki strój można ubrać na randkę, uroczystą kolację, czy wyjście z przyjaciółmi i nigdy nie będziesz czuła, że jesteś ubrana niestosownie. 

Małą czarną zawdzięczamy Coco Chanel, która postanowiła dać kobietom ciuch prawie idealny. Taka sukienka jest świetną bazą, którą warto "dopieścić" ciekawymi elementami. Co więcej, dzięki swojej uniwersalności, taką sukienkę, za pomocą odpowiednich dodatków, momentalnie można zmienić w coś zupełnie innego niż wcześniejszym razem. 

Oczywiście ta tradycyjna "mała czarna" czasem mocno odbiega od pierwowzoru. Dziś możemy spotkać nie jedną sukienkę, która samymi drapowaniami i ułożeniem jest na tyle oryginalna, że nie trzeba dodawać jej kolejnych elementów, by wyglądała naprawdę niecodziennie.

Jednak kiedy sięgamy po coś naprawdę klasycznego, dobrze jest odrobinę ożywić kreację i nadać jej indywidualny charakter. Tylko jak to zrobić?

dodatki do czarnej sukienki.jpg Dodatki do sukienki mogą całkowicie odmienić jej charakter

Świetnym sposobem na to, by ożywić czarną sukienkę są buty. Utarło się, że do klasycznej sukienki najlepsze są klasyczne czarne buty, a to nieprawda. Kiedy decydujemy się na coś stonowanego, a taka jest właśnie mała czarna, możemy pozwolić sobie na to, by poszaleć z butami. Mogą być w intensywnym kolorze, lub mocno zdobione różnymi elementami. Chodzi głównie o to, by się wyróżniały i wybijały na tle sukienki.

Zobacz też: MAŁA CZARNA NA WIELE SPOSOBÓW 

Kolejnym elementem, który klasyczną małą czarną sukienkę może zamienić w coś niecodziennego, jest oczywiście biżuteria. Kiedy decydujesz się na taką kreację, nie bój się założyć dużego naszyjnika, czy pięknej zdobionej, dużej bransoletki. Kiedy masz na sobie stonowaną kreację, takie dodatki nie będą wyglądać tandetnie. Oczywiście jeśli z nimi nie przesadzisz.

Dobrym dodatkiem, który także ożywi czarną sukienkę jest ładny, zdobiony lub kolorowy pasek. Oprócz tego, że ożywi sukienkę, to bardzo ładnie podkreśli i zaznaczy Twoją talię. Oczywiście wielkość i rodzaj paska trzeba dobrze dopasować do kroju sukienki jaką się zakłada oraz do sylwetki.

Torebka także sprawdzi się jako ożywiający dodatek, jednak trzeba pamiętać o tym, że raczej nie mamy jej ciągle przy sobie, dlatego warto zadbać o dodatkowy element nadający charakteru.

 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Piątek 16.01.2015 (aktualizacja: 2015-01-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar