Kobiece EGO według Agaty Wojtkiewicz

EGO – nowa kolekcja Agaty Wojtkiewicz na sezon jesień-zima 2012/2013.

pokaz Agaty Wojtkiewicz

fot. P.Stoppa / Fashion Week Poland


Zaprezentowana podczas wiosennego FashionPhilosophy Fashion Week Poland kolekcja Agaty Wojtkiewicz jak zwykle zaskakuje wyjątkową kolorystyką. Z pozoru mroczna i nieokiełzana, w rzeczywistości jest konsekwentna, ciepła, otulająca i naznaczona dowcipem. Nie bez powodu nazwana została przez projektantkę EGO. To kolekcja dla kobiet świadomych swojego stylu.

W najnowszej kolekcji Agaty Wojtkiewicz EGO przeważają mroczne barwy. Podstawę stanowi czerń, błyszcząca w skórach i matowa w wełnach, często zestawiana z granatem. Kolekcja przełamana została szeroką gamą turkusów, błękitów i szarości, a tylko gdzieniegdzie zaakcentowana jest fluorescencyjną zielenią.

Modowy test Rorschacha

W całej kolekcji na szczególną uwagę zasługują charakterystyczne printy zaprojektowane specjalnie dla Agaty Wojtkiewicz przez Red Poppy, nawiązujące do testów psychologicznych Rorschacha. Nadają one całości pewną dozę dowcipu i stanowią klucz do interpretacji kolekcji EGO.

"Zdecydowałam się na wprowadzenie do kolekcji printów zaczerpniętych z psychoanalizy, aby podkreślić jej mroczny charakter. Moja nowa kolekcja to swoisty modowy manifest. To propozycje, które podkreślają kobiecą osobowość, a jednocześnie, jak nasze ego motywują do działania" – powiedziała projektantka Agata Wojtkiewicz.

Miękko i otulająco

Wśród propozycji z kolekcji EGO przeważają formy otulające sylwetkę, często zawiązane na plecach, zawsze blisko ciała. W modelach Agaty Wojtkiewicz poczujemy się otuleni, a wręcz zaplątani. Projektantka zastosowała różnorodne materiały. Ich mnogość wyraża się w różnych fakturach. Na uwagę zasługują zwłaszcza obszerne, miękkie, moherowe wełny, skontrastowane z połyskliwą czernią skór, które specjalnie na pokaz Agaty Wojtkiewicz odszyła firma LU-MAN. Wszystkie stylizacje uzupełniły natomiast buty z kolekcji Loft37.pl.

Nowa kolekcja dostępna jest w butiku +Agata Wojtkiewicz Atelier. Zapraszamy w sobotę 21 kwietnia, w godzinach 11.00-16.00. Butik mieści się w strefie OFF Piotrkowska – ul. Piotrkowska 138/140, lokal 29, I piętro (parking od strony ul. Roosevelta 10).

Informacje o Agacie Wojtkiewicz

Polska projektantka mody, wielokrotnie wyróżniana w konkursach Złota Nitka MTŁ i Złota Fastryga MTP. Nominowana do tytułów Damy Sukcesu (2005) oraz Projektanta Roku (2005, 2006). Zwyciężczyni konkursu Young Creative Entrepreneur - Design and Fashion Award, organizowanego przez British Council i Ambasadę Brytyjską, w którym nagrodą jest obecność podczas jednej z najważniejszych imprez modowych na świecie – London Fashion Week 2011. Projektantka co roku prezentująca swoje kolekcje na Fashion Week Poland. Jej wiosenno-letnia kolekcja "6 AM" obecna była także podczas Vienna Fashion Week 2011. Należy do najlepszych współczesnych projektantek mody, według publikacji "Modą Zaklęci – antologia polskich projektantów". Stroje projektantki zostały zaprezentowane w finale polskiej edycji 'Top Model', a jej kolekcja ukazała się w magazynie Donna Collezioni wiosna/lato 2011.

ID galerii:472


Dodał(a): Karolina Kawecka , Poniedziałek 23.04.2012 (aktualizacja: 2012-04-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×