Melanie Gaydos - modelka z chorobą genetyczną?

Obok jej urody nie da się przejść obojętnie, szokuje, intryguje a przy tym porusza. Czy Melanie Gaydos, dotkniętej specyficzną chorobą genetyczną, uda się zrobić karierę w świecie modelingu?

Melanie Gaydos - modelka z chorobą genetyczną?

Melanie Gaydos - modelka z chorobą genetyczną?

Nie da się ukryć, że wygląd Melanie Gaydos nie należy do typowych, jest to wynikiem choroby genetycznej, kryjącej się pod nazwą "dysplazja ektodermalna". Ta przypadłość dotyka aż siedmioro dzieci na 10 tysiąc urodzeń. Objawia się szeroko rozstawionym, stożkowatym uzębieniem, bardzo cienkimi włosami lub ich brakiem, oraz nieprawidłowo  paznokciami czy gruczołami skórnymi.

Mimo tak dotkliwej przypadłości Melanie Gaydos postanowiła wykorzystać swoje ciało jako dar i spełnić się w pozowaniu do artystycznych sesji zdjęciowych, co zapoczątkowało jej karierę w światowym modelingu. W 2011 roku postanowiła przenieść się do Nowego Jorku, gdzie podjęła również studia na Pratt Institute, kierunek - sztuka.

W świecie modelingu często liczy się nietypowa uroda, co często wykracza poza stereotypowe pojęcie "piękna", wielu fotografów decyduje się na współpracę z osobami o wyjątkowych przypadłościach urodowych, dużą popularnością i idącymi za tym angażami cieszą karły. A co na ten temat myśli Melanie Gaydos?

 - Przez całą swoją karierę starałam się dokonywać dobrych wyborów, by ludzie zrozumieli, że jestem poważną modelką, a nie tylko unikalną twarzą - wyznała w wywiadzie dla "Daily Beast".

Ciekawe jaka byłaby reakcja polskiego jury w programie Top Model, gdyby Melanie Gaydos postanowiła pojawić się na kastingu...

Do tej pory modelka wzięła udział w wielu wyjątkowych sesjach zdjęciowych, jedną z nich jest bez wątpienia ogładkowa sesja zdjęciowa dla magazynu Kaltblut Magazine.


Aby zobaczyć więcej zdjęć Melanie Gaydos

- KLIKNIJ TUTAJ

asdasda.jpg


Pamiętacie te 20 ikon światowego modelingu?
Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Mat. prasoweDodał(a): Marietta Przybyłek , Wtorek 13.05.2014 (aktualizacja: 2014-05-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (5)

Awatar
Anonim
Wygląda szokująco, ale podziwiam ją za odwagę. Robi coś dobrego nie tylko dla siebie, ale i dla innych ludzi dotkniętych tą chorobą, przywraca im godność i wiarę w siebie.
Dodano: 2014-05-15 12:54:45 Zgłoś nadużycie
Anonim
Pochwała Gombrowiczowskiego turpizmu. Im brzydziej tym fajniej, co za czasy....
Dodano: 2014-05-14 18:39:33 Zgłoś nadużycie
Anonim
jest odrażająca
Dodano: 2014-05-14 10:39:11 Zgłoś nadużycie
Anonim
Określenia "monstrum" i "stworek" świadczą o Tobie bardzo źle ...
Dodano: 2014-05-14 01:42:32 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ludzie na całym świecie uwielbiają dziwadła ,stwory,tak jak jednego stwora mieliśmy w EUROWIZJI,Ta zaś modelka (stworek )przyniesie zapewne kasiorę jakiemuś cwaniakowi który dobrze wiedział że na te czasy jest zapotrzebowanie na takie monstrum.
Dodano: 2014-05-13 19:39:03 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×