Milan Fashion Week w naszym obiektywie!

Razem z firmą Canon wybraliśmy się do Mediolanu na włoski tydzień mody. Dlaczego właśnie z nią?

Bo jest zawsze blisko najgorętszych trendów. To od lat tytularny sponsor Fashion Week'ów w Londynie i Mediolanie oraz główny sponsor tego wydarzenia w Paryżu. Zarówno znani fotografowie mody, jaki i paparazzi robiący zdjęcia na pokazach, korzystają z profesjonalnych aparatów tej marki. A my w Mediolanie poznaliśmy modele z najnowszej kolekcji Canon dla amatorów. Robią piękne zdjęcia, są naprawdę łatwe w obsłudze, a do tego mają superdesign. Można  dopasować je do swojego looku.

Milan Fashion Week w naszym obiektywie!

Przewodnik dla fotografujących pasjonatek mody

Milan Fashion Week w naszym obiektywie!Znany włoski fotograf Settimo Benedusi uczył nas jak robić zdjęcia najnowszymi aparatami Canon. Najpierw wzięliśmy udział w jego prezentacji i szkoleniu, a następnie wyszliśmy na ulice Mediolanu na profesjonalną sesję. Funkcje nowych aparatów testowaliśmy na pozujących nam  modelkach, które były wystylizowane przez ekipę makijażystów, stylistów i fryzjerów. Oto nasze wskazówki odpowiadające waszym fotograficznym potrzebom:

High-speed Burst – idealny w akcji

Najlepsze efekty, jeśli chodzi o fotografowanie dynamicznych scen akcji, zapewni użycie trybu High-speed Burst, który idealnie nadaje się do rejestrowania wielu następujących po sobie scen w jednej sekundzie. Spróbuj: uchwycić modelki paradujące po wybiegu albo dziecko dobiegające do mety podczas zawodów szkolnych.

System HS – niezastąpiony w warunkach słabego oświetlenia

System HS został stworzony po to, by radzić sobie z fotografowaniem przy słabym świetle. Sprawdź jego możliwości, fotografując: modelki na pokazie lub imprezie, przyjaciół jedzących kolację na świeżym powietrzu, malucha, który zdmuchuje świeczki na urodzinowym torcie.

Image Stabilizer – automatycznie eliminuje poruszenia obrazu wywołane drżeniem rąk

Niewyraźne lub poruszone zdjęcia i filmy to problem, który odszedł już do przeszłości, dzięki osiągnięciom firmy Canon, do których zalicza się Inteligentny System Stabilizacji Obrazu (IS). Technologia ta jest dostępna we wszystkich nowych modelach aparatów kompaktowych Canon. Odpowiada za automatyczny dobór najlepszych optycznych ustawień dopasowanych do aktualnych warunków fotografowania. Przetestuj to inteligentne rozwiązanie, korzystając z zabawnych scenariuszy.

Dynamic IS – Śledź z aparatem przygotowania do imprezy lub przymierzanie ciuchów przez przyjaciółki. Podczas nagrywania scen w standardzie Full HD tryb Dynamic IS automatycznie usunie widoczne drgania obrazu, będące następstwem filmowania w ruchu.

Powered IS – W chwili gdy rejestrujesz te wyjątkowe momenty, drgania aparatu mogą się pogłębić, zwłaszcza przy wyborze długiego zoomu. W takich warunkach Twój aparat automatycznie przełączy się na tryb Powered IS, aby filmowane obiekty pozostały ostre i nieporuszone.

Panning IS – Stworzony po to, by zapewnić stabilizację zgodnie z kierunkiem ruchu tryb Panning IS uruchomi się samoczynnie zawsze wtedy, gdy zdecydujesz się nagrać szybko przemieszczające się obiekty, jakie zwykle można obserwować podczas spaceru po mieście.

Macro IS – Sfotografuj z bliska apetycznie przyrządzone danie, korzystając z Macro IS i ciesz się bogactwem szczegółów bez zakłóceń spowodowanych drżeniem ręki.

Dynamic Macro IS – Spróbuj sfilmować w ruchu detale stroju jak, błyszczące długie kolczyki, bransoletki na dłoni. Dynamic Macro IS, pozwoli Ci zarejestrować więcej szczegółów i zredukować efekt wywołany drganiem aparatu.

Milan Fashion Week w naszym obiektywie!Smart Auto i technologia rozpoznawania rodzaju sceny

Smart Auto jest bardzo prosty w obsłudze. Wystarczy włączyć aparat i wybrać ten tryb, a dobór najlepszych parametrów fotografowania w zależności od uchwyconej w kadrze sceny dokona się automatycznie. Technologia rozpoznawania rodzaju sceny firmy Canon dokonuje analizy różnych elementów kadru, by na tej podstawie dokonać wyboru ustawień i jednej z 32 scen. Dla uzyskania jak najlepszego efektu technologia rozpoznawania rodzaju sceny Smart Auto wykorzystuje wiele zmiennych. Należą do nich:

- Główny temat, w tym także rozpoznanie osób i obiektów, scen statycznych i dynamicznych.

- Warunki oświetleniowe, które uwzględniają fotografowanie w pełnym słońcu, przy błękitnym czystym niebie, w pochmurny dzień czy o zmroku.

Dzięki trybowi Smart Auto już nie musisz przejmować się regulacją ustawień –Smart Auto wykonuje całą pracę za Ciebie.

Smart Shutter z technologią wykrywania twarzy

Jeśli uwielbiasz robić zdjęcia grupowe, ale wolałbyś pojawiać się na nich częściej, zamiast przejmować wszystkie obowiązki fotografa, Smart Shutter (inteligentna migawka) jest dla Ciebie. Do wyboru są trzy tryby:

Wyzwalanie uśmiechem (Smile Detection): Zdjęcie zostanie wykonane automatycznie, gdy tylko się uśmiechniesz.

Wyzwalanie mrugnięciem (Wink Self-Timer): Kiedy będziesz gotowy, mrugnij do aparatu. Inteligentna migawka zadziała po 2 sekundach.

Wykrywanie twarzy (FaceSelf-Timer): Aparat będzie czekał na pojawienie się nowej twarzy w kadrze.

Migawka dotykowa Touch Shutter

Wspaniałym sposobem, by przetestować, jak działa technologia migawki dotykowej jest fotografowanie w tłumie, na przykład podczas koncertu muzycznego czy pokazu mody. Wybierz jedną osobę i skup się tylko na niej. Sterując ekranem dotykowym najedź na wybraną osobę lub obiekt, następnie zdejmij palec. Obraz zostanie zarejestrowany dokładnie w tej samej chwili.

Mechanizm Servo AF/AE

Wypróbuj działanie mechanizmu Servo AF/AE robiąc zdjęcia poruszającym się ludziom i obiektom. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się podczas fotografowania dzieci biegających w ogrodzie, czy psa bawiącego się w parku. Wciśnij migawkę do połowy i pozwól technologii śledzić obiekty zmieniające swoje położenie. Gdy wreszcie uda Ci się wybrać odpowiednie ujęcie, wciśnij migawkę do końca. Otrzymasz wyraźne i jasne zdjęcia.

Aparaty dla pasjonatek mody

Na spotkaniu z ekspertem Oriettą Pelizzari pracującą w firmie prognozującej trendy na kolejne sezony, dowiedzieliśmy się co zaraz będzie modne. Okazało się, że najnowsze aparaty Canon wpisują się w te tendencje w 100 procentach i są dla prawdziwych trendsetterek!

Non stop kolor!

IXUS 230 HS

IXUS to klasyczny model aparatu kompaktowego Canon. Jest ikoną stylu od ponad 10 lat.Tym razem zachwyca łącząc w sobie wysokiej klasy styl i żywe kolory. Oferuje też niesamowitą gamę innowacyjnych i łatwych funkcji. Wybierając go dostajesz nie tylko stylowy dodatek, który łatwo wsuwa się do kieszeni lub torebki. Jest sam w sobie inspiracją do tworzenia wspaniałych zdjęć i uchwycenia wspaniałych detali świata i mody.

Milan Fashion Week w naszym obiektywie!

- Szerokokątny obiektyw 8x zoom

- HS System i matrycy 12.1 MP

- Inteligentna stabilizacja obrazu IS, która dopasowuje się do fotografowanej sytuacji

- program Smart Auto – wykrywa aż 32 sceny i dostosowuje ustawienia

- Full HD zasilane stabilizacją obrazu i zoomem optycznym

Teraz błyszcz! Cekinami, żakardem,lureksem. Albo nowym aparatem w metalicznym kolorze.

PowerShot S100

Milan Fashion Week w naszym obiektywie!

- Świetnej jakości zdjęcia nawet w słabym oświetleniu dzięki czułości do ISO 6400 oraz  HS System

- Szerokokątny obiektyw 24 mm z jasnym obiektywem z 5-krotnym zbliżeniem

- Inteligentny stabilizator obrazu

- Pierścień kontroli obiektywu

- Kontrola redukcji szumów i format RAW

Tagowanie i śledzenie trasy podróży i robienia zdjęć z GPS

Wysokiej jakości filmy Full HD z dźwiękiem stereo i HDMI. Zobacz więcej na: Canon.pl

IXUS 1100 HS

Milan Fashion Week w naszym obiektywie!

- Szerokokątny obiektyw o 12-krotnym zbliżeniu i ogniskowej 28 mm.

- wyraźny obraz w dzień i w nocy; HS System (12.1 MP)

- Inteligentna stabilizacja obrazu dostosowująca się do fotografowanej sytuacji.

- Inteligentny dotykowy wyświetlacz o przekątnej 8.0 cm (3.2") z dotykową migawką.

- Filmy Full HD z zasilaną stabilizacją obrazu

Zobacz więcej na: Canon.pl

Jest ogień! Na rozgrzewkę wybierz czerwień. Jest kobieca i zawsze sexy.

PowerShot SX150 IS


Milan Fashion Week w naszym obiektywie!- Obiektyw szerokokątny 28 mm z 12-krotnym zbliżeniem

- Inteligentny system IS

- Szczegółowe zdjęcia aż do formatu plakatu dzięki matrycy 14.1 megapixela

- Filtry kreatywne - Efekt miniatury

- Tryby Smart Auto i Łatwy z technologią wykrywania 32 rodzajów scen oraz wskazówkami na ekranie

- Filmy HD z dźwiękiem stereo i zoomem podczas filmowania

Zobacz więcej na: Canon.pl

Uwaga! Fotografowanie ciemnych tkanin jest dość trudne, ponieważ mogą wyjść na zdjęciu płaskie lub matowe. Stosując sprytne techniki oświetlenia, możecie wydobyć strukturę tkanin i uzyskać naprawdę efektowne ujęcia. Zastane boczne oświetlenie w przypadku braku kolorów w tkaninie wydobędzie z nich to, co najciekawsze – splot tkaniny i kształt projektu ubrania.

A może klasycznie i monochromatycznie? Czerń jest ponadczasowa i uniwersalna. Pasuje każdemu.

PowerShot SX 40 HS

Milan Fashion Week w naszym obiektywie!

- Ultraszerokokątny obiektyw o 35-krotnym współczynniku zbliżenia, z silnikiem USM

- Stabilizator obrazu (4,5 stopnia). Inteligentny stabilizator obrazu

- System HS System (12,1 MP) oparty na procesorze DIGIC 5

- Full HD, HDMI

- Wyświetlacz LCD o zmiennym kącie i przekątnej 6,8 cm (2,7 cala) z wizjerem optycznym

- Tryb Szybka seria w wysokiej jakości

Zobacz więcej na: Canon.pl

Wisienką na torcie naszego wyjazdu był udział w pokazach mody na wiosnę-lato 2012! Najbardziej podobało nam się C'N'C Costume National. Zobaczyliśmy lekkie, nowoczesne ubrania w energetycznych kolorach. Robienie zdjęć modelkom to była sama przyjemność. Jak na pierwszy raz to poszło nam całkiem nieźle. Ale nad kręceniem filmów musimy jeszcze trochę popracować :)

Dodał(a): Maryla Pawłowska , Poniedziałek 28.11.2011 (aktualizacja: 2011-11-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Michal
http://zdrowo-wesolo-aktywnie.blogspot.com/ - sprawdz to

Gotowe porady i nie tyllko
Dodano: 2011-11-26 12:37:24 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×