Jak rozciągnąć buty zamszowe - najlepsze domowe sposoby

Jeśli zdarzyło Ci się kupić za ciasne lub obcierające buty mamy dla Ciebie ciekawe sposoby, które pomogą Ci rozwiązać ten problem. Na rynku są dostępne gotowe preparaty, jednak zanim wydasz pieniądze, wypróbuj domowe sposoby, które rozciągnęły już niejeden rodzaj obuwia.

iStock_54456874_SMALL (1).jpg

Każda kobieta chce, aby buty były nie tylko piękne, ale również funkcjonalne i komfortowe. Dlaczego zatem zdarzają się sytuacje zakupu za ciasnych butów? Z różnych powodów. Jednym z nich jest przymierzanie butów w ciągu dnia. Buty powinno kupować się wieczorami. Stopy po całym dniu pracy stojącej lub siedzącej są lekko opuchnięte, a dzięki temu mamy pewność, że dobierzemy odpowiedni rozmiar buta. Stopy mogą się również różnić wielkością, wtedy jeden z butów może pasować idealnie, a drugi uciskać i uwierać. W grę wchodzą również nietypowe rozmiary stóp lub nieregularne rozmiarówki. Podczas gdy przymierzane buty są za małe, te o jeden rozmiar większe mogą być już za duże. Jednak co zrobić, jeśli niefortunnie weszłaś w posiadanie za ciasnych butów, ale nie chcesz z nich rezygnować, bo są śliczne? Mamy na to sposoby!

Pierwszym sposobem jest rozciąganie buta w naturalny sposób. Czyli podczas chodzenia. Jedne kobiety praktykują chodzenie w butach po domu z odpowiednio grubą skarpetą na stopie inne zaś, uważają, że buty należy rozciągać bosą stopą ze względu na ciepło, które oddaje stopa.

Skoro mowa o cieple, kolejnym fantastycznym sposobem jest rozciąganie zamszowych butów za pomocą strumienia ciepłego powietrza. Załóż na stopy skarpetkę i skieruj na nie powietrze z suszarki. „Susz” buty przez piętnaście minut. Buty dopasują się do stopy i nie będą obcierały.

Zanim przejdziesz do kolejnych metod, sprawdź, z jakim rodzajem wkładki masz do czynienia. Jeśli wkładka jest podwójna, wystarczy wyjąć jedną warstwę i problem sam się rozwiąże. Jeśli wkładka jest pojedyncza, ale gruba możesz zastąpić ją inną cieńszą wkładką.

JAK ROZCIĄGNĄĆ BUTY ZAMSZOWE W PALCACH

Kolejnym sposobem na rozciągnięcie butów, a w szczególności miejsca, gdzie znajdują się palce, jest użycie lodu. Wypełnij foliowe woreczki wodą, umieść je w butach i wstaw do zamrażarki. Ten sposób może brzmieć abstrakcyjnie, jednak zamarzająca woda doskonale rozciąga buty. Sposób ten praktykowały już nasze babcie, zatem nie powinnaś obawiać się, że buty stracą na jakości.

Następny pomysł na rozciągnięcie butów zamszowych w palcach jest również znany naszym babciom. Szare zwinięte w kulki gazety spryskuje się denaturatem lub spirytusem i układa w butach, tak aby szczelnie wypełniały środek. Muszą być ułożone jak najciaśniej. Po dwunastu godzinach możesz wyjąć gazety i cieszyć się idealnym rozmiarem buta

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Niedziela 13.11.2016 (aktualizacja: 2016-11-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
ja właśnie jestem bardzo ostrożna jeżeli chodzi o dobieranie butów i długo bałam się kupować przez internet żeby nie kupić za małego rozmiaru i nie bawić się w to całe odsyłanie, wymienianie, w końcu się jednak przełamałam bo jak u koleżanki zobaczyłam świetne nike których stacjonarnie nigdzie nie widziałam to uznałam, że nie ma się co ograniczać, teraz w eleven-store zamawiam regularnie i żałuje, że tak późno zaczęłam
Dodano: 2016-11-13 15:21:34 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×