Moda w Polsce nie jest traktowana poważnie?

Dziennikarka modowa i stylistka, Marta Kalinowska w wywiadzie, zdradza swoją opinię na temat stanu polskiej mody w kontekście światowym. Zobaczcie!

Moda w Polsce nie jest traktowana poważnie?

Moda w Polsce nie jest traktowana poważnie?

Obserwując świat polskiej mody z perspektywy konsumenta i znawcy jedynie rodzimego rynku, można piać z zachwytu iż wydarzeń modowych pojawia się, z roku na rok, coraz więcej. Począwszy od Fashionphilosphy Fashion Week Poland który zadomowił się w Łodzi, nie można tez zapomnieć o: Silesia Fashion Look w Katowicach, Cracow Fashion Week odbywa, Warsaw Fashion Street czy HUSH WARSAW. Doczekaliśmy się nawet własnego festiwalu filmów poświęconych modzie -  Warsaw Fashion Film Festival.

Na polskim rynku prężnie działają duet Paprocki&Brzozowski, Gosia Baczyńska, czy Łukasz Jemioł. Konsekwentnie tworzą  nowe kolekcje, mają wyrobioną markę zarówno w Polsce, jak i za granicą. Ponad to  wyłonionych zostało kilka na prawdę znakomitych perełek młodego designu, podczas Fashion Designer Awards , organizowanego już od 2008 toku.

Marta Kalinowska zauważa jednak, po polskie pokazy modowe kręcą się za bardzo wokół gwiazd i celebrytów przybyłych na prezentacje nowych kolekcji. Zarzuca odbiorcom, że w Polsce nie traktuje się mody poważnie...

Wywiadzie dowiecie się skąd, wg stylistki modowej dziennikarki, zjawisko to się bierze i jak sytuacja prezentuje się w innych krajach. Jak daleko jest nam do modowych stolic, takich jak: Mediolan, Paryż czy Londyn?

Źródło: Newseria Lifestyle/ MilionKobiet.pl
Foto: Newseria Lifestyle/Shutterstock

Newseria Lifestyle CMYK-01.jpg


Dodał(a): Marietta Przybyłek , Środa 29.01.2014 (aktualizacja: 2014-01-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×