Nie będzie bikini podczas kolejnych wyborów Miss Świata?

Idą wielkie i dość niespodziewane zmiany w kolejnych wyborach Miss Świata. Wielu panów raczej nie ucieszy fakt, że najpiękniejsze kobiety z całego świata już nie będą prezentować się w bikini.

miss_świata_w_bikini.jpg

Nie będzie bikini podczas kolejnych wyborów Miss Świata?

Konkursy piękności od wielu lat cieszą się popularnością i przyciągają rzesze fanów kobiecego piękna. Ich formuła bywała urozmaicona, ale nigdy nie zmieniała się aż tak, jak będzie to w tym roku. Szefowa konkursy Miss World ogłosiła dość zaskakującą informację... Wygląda na to, że Rolene Strauss było ostatnią zwyciężczynią tytułu, która prezentowała się w dwuczęściowym stroju kąpielowym.

Konkurs na najpiękniejszą kobietę świata w 2015 roku odbędzie się bez jednej, najczęściej bardzo wyczekanej dla panów, konkurencji. Od tego roku nie zobaczymy bowiem kandydatek paradujących w bikini.

Skąpe ubranie jakim jest dwuczęściowy strój kąpielowy wymyśliło w 1946 roku dwóch francuzów. Choć na początku nie zyskał on aprobaty pań, z biegiem czasu kobiety zaakceptowały bikini i na stałe zawitało ono w świecie mody oraz konkursów piękności.

 

Co kierowało decyzją szefowej konkursu? Otóż poprzez tę decyzję chce ona przypomnieć, że konkurs Miss World nie polega na tym, by jedynie "gapić" się na kobiety paradujące w skąpym ubraniu, ale na tym, by posłuchać co mają do powiedzenia kandydatki i zwrócić uwagę na to jak piękno może iść w parze z inteligencją.

- Naprawdę nie chcę i nie potrzebuję oglądać kobiet przechadzających się w bikini. Nie interesuje mnie czy dziewczyna ma pupę 2 cale mniejszą niż inna. Nie patrzymy na jej pupę, ale słuchamy tego, co mówi - komentuje Morley, szefowa konkursu na najpiękniejszą kobietę świata.

Decyzja wywołała wielką burzę dyskusji na temat tego, czy pozbycie się konkurencji prezentacji w bikini naprawdę zmieni spojrzenie na Miss World i pozwoli zacząć traktować konkurs poważnie, a nie jako uprzedmiotowienie kobiet i ich piękna. Czas pokaże czy formuła konkursu bez tej dziedziny zostanie przez publiczność zaakceptowana i zaaprobowana.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Andrey Bayda (Shutterstock.com)


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Niedziela 04.01.2015 (aktualizacja: 2015-01-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar