Nie popełniaj tych błędów: biurowy dress code na lato

Sprawdź, czy przestrzegasz tych zasad!

dresscode-ef3a72b75a9c635232b74e472bfb1488_1502d5.jpg

Upał, 30 stopni, prażące słońce - a Ty w biurze. Niestety nie każda z nas może sobie pozwolić na luźny strój do pracy. Czy chociaż raz nie zdarzyło Ci się ubrać w krótkie szorty, top na cienkich ramiączkach a do tego sandały? Cóż. Musimy Cię rozczarować. Według zasad savoir - vivre'u jest to zwyczajnie niestosowne. Sprawdź, jakich jeszcze zasad powinnaś przestrzegać!


Nawet w najgorsze upały nie trzeba naruszać zasad etykiety. Oto lista rzeczy, które powinnaś odłożyć na godziny „po pracy”:


Krótkie spodenki - z tych na prawdę krótkich powinnaś zrezygnować. Wyjątkiem są spodenki przed kolano, a już najlepsze - przed kolano i z wysokim stanem. Są nieco bardziej eleganckie. 


Topy - na ramiączka, z odkrytym brzuchem, w stylu bieliźnianym. Wyjątkiem są wtedy, gdy zdecydujesz się założyć na nie marynarkę. Oprócz odkrytego brzucha oczywiście.

Zobacz też: Tajemnice dres code-u 


Przeźroczyste ubrania - ta zasada dotyczy nie tylko sezonu letniego, jednak w lato w sklepach pojawia się zdecydowanie więcej prześwitujących bluzek czy sukienek. Następnym razem podczas zakupów zwróć uwagę, czy przypadkiem znajomi w pracy nie będą podziwiać Twojego biustonosza! Ta sama kwestia dotyczy ubrań, które odsłaniają zbyt dużo ciała - np. kombinezon z odkrytymi plecami.

Polecamy: Jak ubierać się do pracy? 


Sandały - nie zawsze są mile widziane, jednak te porządnie wykonane np. ze skóry to już inna sprawa. Klapki czy japonki zostaw na inną okazję.


Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Anna Guzek , Piątek 15.07.2016 (aktualizacja: 2016-07-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
u mnie w pracy nie jest wymagany określony strój, ale nie wyobrażam sobie iść do biura np. w krótkich spodniach... jest wiele możliwości, kilka tu: http://blog.impel.pl/dress-code-czas-upalow/
Dodano: 2016-07-18 18:46:02 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×