O tym marzyłyśmy - szpilki, które zmieniają kolor!

Czyżbyśmy już nie musiały mieć całej szafy butów? Co powiecie na inteligentne szpilki?

szpilki-zmieniaja-kolor

Zapewne wiele z was przeciera oczy ze zdziwienia, ale to prawda. To innowacyjne obuwie zaprojektował litewski START-UP "Ishuu Technologies". Co prawda na rynku na razie dostępne są tylko prototypy szpilek, które zmieniają kolor, jednak w planach jest wprowadzenie ich do ogólnej sprzedaży. Potrzebne są tylko środki - 50 tys. dolarów. 

Na razie szpilki zmieniają swój kolor tylko z białego na czarny i odwrotnie, lecz ich twórcy planują wprowadzenie różnych barw. 

Co ważne, producenci przekonują, ze obuwie jest wytrzymałe i klasyczne. Na razie wykonuje się je z gumy i skóry, wedle preferencji klienta. 

W jaki sposób zmieniają swój kolor?

Otóż sekret leży w specjalnych wyświetlaczach LCD, wbudowanych po obu stronach szpilek. Z kolei w podeszwie jest wmontowany odbiornik Bluetooth, który pozwala zmieniać barwy za pomocą smartfona - wystarczy mieć specjalną aplikację mobilną, w której wybiera się kolor, którym po chwili pokrywa się obuwie. Dzięki odbiornikowi Bluetooth odbywa się także ładowanie butów. 

Zapewne wiele z was zastanawia się, ile będą kosztowały tak inteligentne szpilki i tutaj czeka was zaskoczenie, ponieważ jak na taką technologię, ich cena nie wydaje się być wygórowana, bowiem za prototyp trzeba zapłacić ok. 249 dolarów. 

Te szpilki na pewno rozwiążą problem pań, które mają po kilka par butów ze względu na kolor, lecz dla prawdziwych miłośniczek butów niczym Sarah Jessica Parker w "Seksie w wielkim mieście", ten wynalazek nie zda się na zbyt wiele. 

Chciałybyście takie? Zobaczcie materiał, w którym zostały przedstawione te nowoczesne buty:Zobaczcie także: Źródło: Daily Mail/ ishuu.com
Foto: YouTube/ ishuu.com


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 26.03.2015 (aktualizacja: 2015-03-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
eee..tam...jak dla mnie żadne cudo...
Dodano: 2015-03-31 14:36:01 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×