Oto dlaczego tęsknimy za latami 90.

Backstreet Boys, Spice Girls, Beverly Hills 90210, filmy takie jak "Dirty Dancing" oglądane po tysiąckroć na kasetach VHS, anarchistyczna moda, w której wszelkie łączenia, kolory i kroje były dozwolone, naiwne, kiczowate reklamy... a pamiętacie Millę Jovovich z lat 90-tych ?

Oto dlaczego tęsknimy za latami 90.

Oto dlaczego tęsknimy za latami 90.

Dzisiaj znana na całym świecie modelka i aktorka - Milla Jovovich, w latach 90. była jedynie piękną nastolatką o serbsko-rosyjskich korzeniach. Swoją karierę w modelingu zaczęła dość wcześnie, bo mając zaledwie 9 lat... Kiedy ojciec Milly poszedł do więzienia w USA, na 5 lat za przestępstwa finansowe dotyczące ubezpieczenia zdrowotnego, mama dużą wagę przykładała do jej aktorskiego wykształcenia, zapisując na balet i różnego rodzaju warsztaty. Opłaciło się, bo mimo, że debiutancki film "Spotkanie dwóch księżyców", w którym Milla wystąpiła mając zaledwie 13 lat, nie zwrócił uwagi wszystkich najważniejszych głów show-biznesy, to nie można tego samego powiedzieć o filmie "Powrót do błękitnej laguny". Owszem, za rolę pięknej Lilli aktorka otrzymała nominacje do Złotej Maliny - najmniej chlubnego wyróżnienia w świecie filmu, ale otworzyły się dla niej drzwi do wielkiej kariery.

Cudowne lata 90. mamy już za sobą ale warto je wspomnieć co najmniej  z dwóch powodów, po pierwsze obraz tamtych czasów, ze względu na swój klimat i specyfikę,  rysuje się w rozczulających barwach, po drugie jedną z perełek, odkrytych w tamtym czasie jest właśnie - Milla Jovovich!

Korzystając z możliwości, postanowiliśmy dzisiaj cofnąć się w czasie i przypomnieć wszystkim, reklamę kosmetyków Almay z 1993 roku, w której widzimy Millę przekonującą nas o tym, że produkty są "świeże". Obraz modelki, zarejestrowany wówczas na nagraniu, jest dość odmienny od tego znanego nam dzisiaj z czerwonych dywanów. Zacznijmy przede wszystkim od fryzury, w latach 90. Milla nosiła długie, proste i zaczesane do tyłu włosy, dzisiaj jest zwolenniczką krótszego cięcia, co zdecydowanie dodaje jej charakteru. Warto również zwrócić uwagę na jej strój, w klipie ma na sobie szczególnie modne w tamtym okresie białe dżinsy i krótki sweterek z dużymi oczkami.

Ta reklama zdecydowanie oddaje urokliwy klimat lat 90., za którymi nie raz przyjdzie nam jeszcze zatęsknić w pędzącym świecie coraz to nowszych technologii.

Piękno, naturalność i prostota... jesteście ciekawi jakie były początki Milli w świecie reklamy? Koniecznie zobaczcie archiwalny film, który znajdziecie poniżej!

Milla Jovovich w latach 90. reklamująca kosmetyki marki Almay:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Youtube/WikipediaDodał(a): Marietta Przybyłek , Wtorek 11.03.2014 (aktualizacja: 2014-03-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (5)

Awatar
Anonim
"anarchistyczna"... jeszcze lepiej...
Dodano: 2014-03-11 21:59:54 Zgłoś nadużycie
Anonim
"anarchiczna" moda? wtf?
Dodano: 2014-03-11 21:59:25 Zgłoś nadużycie
Anonim
Dlaczego warto wspominać lata 90? Bo nie było tego syfu w telewizji,nie było internetu,które robi wodę z mózgu,komórek,dzieciaki bawiły się w "pobite gary" na podwórku,a nie grały w super najnowszą konsolę czy nie siedziały na facebooku. Znajomi ZAWSZE się wspierali,przyjaźnie trwały wiele,wiele lat,ludzie byli szczerzy,uśmiechnięci mimo biedy,nie było wywyższania się,rywalizacji,media nie promowały ku*estwa,nikt się nie wywyższał,dziewczyny normalnie się ubierały,a nie lansowały się w galerii, SZANOWAŁY SIĘ,a chłopaki to byli chłopaki-a nie cioty w rurkach i makijażu. W kościele była jedność,wsparcie,modlitwa- dziś liczą tylko kasę,gwałcą dzieci...Muzyka była prawdziwa,prawdziwi piosenkarze- dziś wystarczy pokazać tyłek,nadmuchać piersi i już się jest "celebrytką",wielką gwiazdą. Wszystko było proste,życie spokojne,teraz wyścig szczurów. A Tusk nie był premierem.
Dodano: 2014-03-11 21:49:49 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ale ona jest brzydka bez makijażu, babochłop taki, nic specjalnego..i piszecie tak o każdych latach, 20/ 30/ 40 / 50 /60 /70/ 80 /90...za 30 lat tak samo będzie się wspominać dzisiejsze czasy, modę, muzykę itp
Dodano: 2014-03-11 21:24:26 Zgłoś nadużycie
Anonim
Moje dzieciństwo i muzyka z lat 90.
Dodano: 2014-03-11 20:12:04 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×