Poznaj bardzo prosty i skuteczny sposób na przemakające buty

Wiosenny deszcz często potrafi nas dopaść w niespodziewanym momencie. Co zrobić, by uchronić nasze materiałowe buty przed przemoknięciem i zniszczeniem? Oto bardzo prosty i skuteczny sposób!

suszenie butów.jpg

Poznaj bardzo prosty i skuteczny sposób na przemakające buty!

Kiedy na wiosnę powoli robi się ciepło, wyciągamy z szafy lżejsze buty. Często są to trampki, baleriny, czy też inne buty, które wykonane są z materiału. Takie obuwie jest wręcz stworzone do tego, by chodzić w nim na wiosnę.

Jednak przejściowe pory roku mają ten mankament, że pogoda potrafi się zmieniać z minuty na minutę, a wiosenny deszcz może nas zaskoczyć praktycznie wszędzie i o każdej porze. Najczęściej cierpią na tym mocno nasze buty z materiału, które niezabezpieczone odpowiednio, chłoną wodę i przemakają niszcząc się przy tym. Jak zatem uchronić nasze buty przed tym, by nie przemakały?

Zobacz też: WIOSNA CORAZ BLIŻEJ - ZOBACZCIE PRZEGLĄD KOLOROWYCH SZPILEK 

Oczywiście możemy zastosować jeden z wielu dostępnych na rynku preparatów, które mają sprawić, że nasze obuwie stanie się nieprzemakalne. Jednak takie kosmetyki kosztują, a po co przepłacać, skoro istnieje bardzo prosty i skuteczny sposób, by stworzyć na naszych butach ochronę nie do przebicia przez wodę?

 

Aby buty z materiału stały się nieprzemakalne potrzeba jedynie chwili wolnego czasu i dwóch akcesoriów: wosku lub świeczki oraz suszarki. A oto instrukcja, dzięki której w końcu poznasz skuteczny sposób na to, by Twoje buty na wiosnę stały się nieprzemakalne!

1. Przy pomocy suszarki należy odrobinę roztopić wosk i wetrzeć go dokładnie w całą materiałową powierzchnię naszych butów. (Nie bój się tego, że buty nieco zmienią kolor za sprawą wosku, wszystko wróci do normy, gdy wykonasz kolejny krok.)

2. Kiedy już pokryjemy każdy fragment naszych butów woskiem, przy użyciu suszarki należy ogrzać buty tak, by wosk wtopił się w materiał i stworzył na butach barierę ochronną. 

Gotowe! Możesz dla pewności przeprowadzić test i przekonać się w domowych warunkach, zanim dopadnie Cię ulewa, że Twoje ulubione trampki lub półbuty stały się odporne na wodę.

A oto jeszcze dokładniejsza instrukcja:

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Wtorek 10.03.2015 (aktualizacja: 2015-03-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar