Premiera filmu "Tomasz Ossoliński. Before the show"

9 czerwca w warszawskim Multikino Złote Tarasy odbyła się uroczysta premiera filmu w reżyserii Judyty Fibiger - "Tomasz Ossoliński. Before the show". Dla wielu była to pierwsza okazja, żeby zobaczyć aktualną kolekcję projektanta na wybiegu.

Premiera filmu "Tomasz Ossoliński. Before the show"

Premiera filmu "Tomasz Ossoliński. Before the show"


"Zanim ja zdążyłem go namaścić, to Pan Bóg go namaścił" powiedział o Ossolińskim Jerzy Antkowiak. Tomasz Ossoliński w wieku 18 lat zaciągnął się do fabryki ubrań "Bytom" na Śląsku, gdzie przez kilka lat szkolił rzemiosło i odkrywał swoją największą pasję, którą bez wątpienia jest moda. Ossoliński stał się wizjonerem, spod rąk którego wychodzą modowe arcydzieła. Monika Olejnik powiedziała o nich "jego rzeczy są niezwykłe, tak jak niezwykły jest Tomek".

Pomysłodawczynią i reżyserką filmu "Tomasz Ossoliński. Before the show" została Judyta Fibiger znana m.in. z dokumentu "Politycal Dress", w którym opowiedziała historię polskiej mody od czasów powojennych do obecnych. Chcąc stworzyć kontynuację tego obrazu reżyserka poprosiła Tomka Ossolińskiego, aby otworzył drzwi swojej pracowni i zdradził tajniki pracy projektanta mody. Ten film to nie tylko wciągający dokument o projektancie i jego twórczości. To także pierwszy w Polsce pokaz mody przedstawiony w formie filmu.


Ostatnia prezentacja damskich i męskich propozycji projektanta miała miejsce we wrześniu 2013 roku, na zamkniętym wydarzeniu. Wówczas, na efektowne show w strugach deszczu, nie zostały zaproszone media. Na żywo pokaz zobaczyły jedynie ściśle powiązane z twórczością projektanta osoby, jego przyjaciele oraz najważniejsi klienci. Nic więc dziwnego, że na premierze pojawiło się liczne grono gości m.in. Agnieszka Szulim, Dominika Kulczyk, Grażyna Szapołowska, Joanna Orleańska, Paweł Orleański, Jerzy Antkowiak, Gosia Baczyńska, Jacek Borcuch, czy Joanna Klimas, a także finaliści programu Project Runway - Maciej Sieradzky i Kuba Bartnik. Film zebrał gromkie brawa publiczności.


Kinowa premiera filmu już 13 czerwca. Nie możecie tego przegapić!

Zwiastun filmu "Tomasz Ossoliński. Before the show":

Zapraszamy do obejrzenia relacji z premiery "Tomasz Ossoliński. Before the show":
Źródło: MilionKobiet.pl.
Foto: Mat. prasowe

Dodał(a): Marietta Przybyłek , Wtorek 10.06.2014 (aktualizacja: 2014-06-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×