Recykling według Marks&Spencer

Znana brytyjska sieciówka, Marks&Spencer, w porozumieniu z międzynarodową agencją humanitarną, Oxfam, zapoczątkowała akcję zbiórki i recyklingu starych ubrań. Pieniądze z akcji mają być przeznaczone na pomoc krajom Trzeciego Świata. Akcja bardzo pomysłowa i bardzo szlachetna. Póki co wzbudza ogromne zainteresowanie mediów i mieszkańców Wielkiej Brytanii.

Zapewne niewiele osób wie, że brytyjska marka Marks&Spencer i agencja Oxfam od lat pracują nad poprawą życia na naszej Planecie. Wspólnie opracowali tzw. Plan A, który przewiduje wypełnienie 180 punktów, mających na celu poprawę klimatu, zmniejszenie toksycznych odpadów, możliwość wolnego i sprawiedliwego handlu, recykling oraz poprawę życia i zdrowia ludzi na na świecie. Marks&Spencer zachęca swoich klientów i kontrahentów do udziału w akcjach i aktywne uczestniczenie w niesieniu pomocy potrzebującym.

Najnowsza akcja sieciówki umożliwia wszystkim mieszkańcom Wielkiej Brytanii przynoszenie starej, nieużywanej, lub po prostu niechcianej odzieży i akcesoriów do wyznaczonych punktów (sklepów i outletów M&S). Za pozbycie się starych ubrań otrzymujemy voucher o wartości 5 funtów, który następnie możemy wykorzystać podczas zakupów w Marks&Spencer. Oddawanie ubrań jest całkowicie dobrowolne, nie trzeba niczego kupować, ani do niczego się zobowiązywać. Po co to wszystko?

Marks&Spencer

Projekt zakłada, że każda rzecz, którą oddamy się przyda. Ubrania i dodatki, które doskonale nadają się do noszenia będą przerabiane przez projektantów i ponownie sprzedawane. Natomiast zniszczone części odzieży trafią do recyklingu, aby powstać z nich mogło coś zupełnie nowego. Fundusze w ten sposób zebrane pomogą w zwalczaniu biedy i ubóstwa na świecie. Ponadto, zbiórka odzieży pozwoli na ograniczenie zaśmiecania środowiska w samej Wielkiej Brytanii. Według wyliczeń, w ciągu roku Brytyjczycy wyrzucają ok. 114 000 sztuk odzieży, która zalega na wysypiskach w całym kraju.

Dowiedz się więcej o kampmanii Marks&Spencer i Oxfam!

Pomysł jest idealny, zwłaszcza, że nie wymaga dużego wysiłku a efekty są na prawdę obiecujące. Marks&Spencer i Oxfam włączają do czynnego udziału w kampanii zwykłych obywateli, każdy może zrobić coś dobrego i pomóc potrzebującym. Może kiedyś w Polsce doczekamy się podobnej inicjatywy... Póki co życzymy Marks&Spencer powodzenia i oby więcej takich akcji!

Marks&Spencer

Twarz akcji, Joanna Lumley, przez pokrytym nieużywaną odzieżą budynku w Londynie.

Marks&Spencer

Joanna Lumley w kampanii Marks&Spencer

Marks&Spencer

Hasło kampanii Marks&Spencer


Jeśli interesujesz się Eko -Modą i chcesz poznać najnowsze trendy ZAJRZYJ TUTAJ!

civic duty.jpg

Foto: Marks&Spencer

Zródło: MilionKobiet.plDodał(a): Natalia Kovacs , Piątek 12.10.2012 (aktualizacja: 2012-10-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×
  • Seksowna bielizna i akcesoria

    Seksowna bielizna i akcesoria

    Nic tak nie podkręca temperatury w sypialni jak odpowiednia oprawa intymnego spotkania... Uwodzicielskie perfumy, romantyczne nastroje i… skupmy się na tym, co pod ubraniem! Gdy zrzucisz z… czytaj więcej