REEBOK FREESTYLE & WORKOUT – buty modne od trzech dekad

Lubiane przez gwiazdy buty stały się... obiektem sztuki. O co chodzi?

reebokbuyyyymin.jpg

Modele Reebok Freestyle & Workout już od trzech dekad niezmiennie podbijają światowe ulice. Te buty szturmem wdarły się do świata fitnessu, a od lat 80. równie szybko stały się nieodłącznym elementem codziennej, ulicznej mody. 

Historia związana z przemianą butów, które ewoluowały od butów przeznaczonych do fitnessu, po obowiązkowy element codziennego stylu, stała się pretekstem do nawiązania współpracy z pochodzącym z Tokio ilustratorem Rimo. Artysta zabiera nas w podróż przez ostatnie trzy dekady i zgłębia kulturowy status tych dwóch najbardziej znanych modeli butów. Rimo w swoich pracach nawiązuje do różnorodności miast takich, jak Londyn, Nowy Jork, Paryż, Amsterdam czy Tokio oraz działających w nich subkultur, które miały silny wpływ na rozwój modeli Freestyle & Workout. 

Stworzona przez Rimo seria ilustracji prezentuje przemianę butów, jaka nastąpiła przez ostatnie trzy dekady - od momentu wprowadzenia ich na rynek w latach 80. aż do czasów obecnych. W ilustracjach Rimo możemy obserwować jego proces twórczy, w którym artysta przedstawia jak moda i subkultury ewoluowały na całym świecie - podobnie jak modele Freestyle & Workout, które podążały za zmianami zachodzącymi w kulturze i modzie ulicznej. Oba modele zachowały jednak przy tym swój indywidualny styl. 

Wspominając historię butów Freestyle & Workout, Reebok Classic zachęca do podróży w czasie i stawia pytanie - jakie przedmioty z teraźniejszości mają nas definiować za 30 lat. 

 Zobacz wybrane ilustracje Rimo:

Amsterdam  

GRAFIKA_AMSTERDAM_REEBOK X RIMO_FREESTYLE1.png

GRAFIKA_AMSTERDAM_REEBOK X RIMO_WORKOUT2.png

Londyn  

GRAFIKA_LONDYN_REEBOK X RIMO_FREESTYLE3.jpg

 Pocztówka z lat 90. Chcemy do nich wrócić! 

POCZTÓWKA_90S_FREESTYLE4.jpg

źródło, zdjęcia: materiały prasowe  

Zobacz też:  


Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Czwartek 16.02.2017 (aktualizacja: 2017-02-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×