Retro styl Lany del Rey

Przez jednych nazywana ikoną stylu, przez drugich uważana za królową kiczu- Lana del Ray jest niewątpliwie kontrowersyjną postacią. Krytycy zwracają uwagę nie tylko na charakterystyczny głos piosenkarki, ale również jej oryginalny image. Koło Lany del Rey nie da się przejść obojętnie.

Lana del Rey

Lana del Rey

Elizabeth Woolridge Grant znana szerszej publiczności jako Lana del Rey na scenie muzycznej zadebiutowała w 2010 roku. Lana została doceniona za swoje kinematograficzne brzmienie nawiązujące do popkultury lat 50., 60. i 70. Inspiracje amerykańską kulturą drugiej połowy XX wieku widoczne są także w stylizacjach młodej piosenkarki. Retro look Lany del Rey zachwycił redaktorów brytyjskiego Vogue, którzy zdecydowali się na umieszczenie jej na marcowej okładce. Lana del Rey zasiada w pierwszych rzędach podczas London Fashion Week i tak jak niegdyś Jane Birkin od Hermes, tak dziś Lizzie dedykowana jest torba od Mulberry.

Styl Lany del Rey określają ponadczasowe ikony mody, należą do nich m.in. Jacqueline Kennedy, Nancy Sinatra i Grace Kelly. Utalentowana piosenkarka świetnie odnajduje się w klasykach połączonych z dodatkami charakterystycznymi dla współczesnej popkultury.

Lana del Rey

Lana del Rey

Prosty casual

Poza sceną Elizabeth nie zwraca na siebie uwagi. Jej nieskomplikowane sety są łatwe do naśladowania a jednocześnie zachwycają prostotą i elegancją. Lana del Rey nosi zapięte pod szyję koszule, których nieodłącznym elementem są perły i dżinsowe rurki. Wysokie obcasy zastępuje wygodnymi mokasynami. Zobacz jak ubrać się tak jak gwiazda!

Lana del Rey

Lana del Rey

Kobieta w bieli

Piosenkarkę często można zobaczyć w jasnych kolorach. W ulubionych białych mini sukienkach wygląda bardzo świeżo. W zależności od okazji dobiera do nich dodatki, czasem kontrowersyjnie, jak w przypadku sportowych trampek (zdjęcie po lewej). Lana nie rozstaje się też ze specjalnie zadedykowanym jej modelem torby Mulberry.


Lana del Rey

Lana del Rey

Dziewczyna baseballisty

Miejskie wydanie Lany uzupełnia baseballowa kurtka. Szersza lub bardziej dopasowana. Lana lubi eksperymentować i łączyć ze sobą rzeczy pozornie do siebie nie pasujące. Baseballowa kurtka, elegancka torba i baleriny są tego świetnym przykładem.

Lana del Rey

Lana del Rey

Gwiazda starego kina

Na czerwonym dywanie zachwyca. Jej klasyczna elegancja nawiązuje do stylu legend czarno-białego kina. Na gali MET 2012 pojawiła się w metalicznej kreacji od Altuzarra.

Tekst: Martyna Matysiak

Foto: FameFlynet

Źródło: MilionKobiet.pl
Dodał(a): Martyna Matysiak , Piątek 13.07.2012 (aktualizacja: 2012-08-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×