Skąd ZARA wzięła swoją nazwę?

Grupa Inditex, koncern którego flagową marką jest ZARA, jest jedną z największych firm odzieżowych na świecie. W jej skład wchodzą również m.in. Bershka, Stradivarius, Oysho czy Massimo Dutti. Każda z tych nazw jest dość niespotykana. Jednak najbardziej interesująca jest historia powstania nazwy marki Zara. Zobaczcie, skąd się wzięła!

Skąd ZARA wzięła swoją nazwę?

Kiedy rozejrzymy się po redakcji, praktycznie nie ma w niej osoby, która nie miałaby chociaż kilku ubrań z Zary. Jest wielu fanów tego giganta detalicznego, głównie dlatego, że za przystępną cenę jesteśmy w stanie kupić najmodniejsze kroje rodem z największych modowych wybiegów. Jak to się wszystko zaczęło?

Zobaczcie także: Blake Lively pokazała zawartość swojej szafy!

W 1975 roku, założyciel marki, Amancio Ortega, otworzył mały sklep w północno-zachodniej Hiszpanii w którym sprzedawał ubrania do chodzenia pod domu oraz szlafroki. Ortega nazwał sklep Zorba, zainspirowany popularnym w tamtych czasach filmem "Grek Zorba" z 1964 roku. Pomyślcie tylko - gdyby wszystko poszło zgodnie z planem, być może teraz każdy kupowałby ubrania i akcesoria marki Zorba! Na nasze (bądź Ortegi) szczęście film ten cieszył się niebywałą sławą i zainspirował nie tylko hiszpańskiego przedsiębiorcę. Dwie przecznice od nowo otwartego sklepu był bar o nazwie Grek Zorba, co dość skutecznie zniechęciło Ortegę do tej nazwy. Wspólnie z właścicielem nieszczęsnego baru doszli do wniosku, że starczy im jeden "Zorba" w mieście.

Pech chciał, że Amancio Ortega zamówił już formy znaków na szyld do sklepu. Co w takiej sytuacji można było zrobić? Hiszpański przedsiębiorca zdecydował się na uporządkowanie zamówionych znaków, zainspirowany znalezionym przypadkowo nazwiskiem. Nazwa chwyciła i cieszy się dużą popularnością nie tylko w Hiszpanii. Reszta jest już tylko krawieckim sekretem!Zobaczcie także:Foto: ThinkstockDodał(a): Anna Guzek , Piątek 05.02.2016 (aktualizacja: 2016-02-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×