Sweterki dla dzieci robione na drutach - moda wróciła?

Dlaczego warto własnoręcznie zrobić ciepły sweterek na jesień dla swojego dziecka i jak się za to zabrać? Podpowiadamy!

knittingmain.jpg

Przyszła jesień, więc na zewnątrz zrobiło się zimno. Zaczynamy ubierać się w ciepłe swetry i tak samo ubieramy nasze pociechy. Ostatnio wraca jednak moda na wszystko, co... "dawne", co można nazwać mianem "vintage". Dzieciom nadajemy obecnie często staropolskie imiona, wracamy do metod wychowawczych naszych babć czy chociaż do naturalnych sposobów radzenia sobie z jesiennym przeziębieniem.

Taki swoisty "powrót do korzeni" zauważyć można także w dziedzinie ubierania maluchów. Coraz częściej spotykamy kobiety, które, zamiast kupować sweterki dla dzieci w butikach, w Internecie lub w popularnych "sieciówkach", same postanawiają... wydziergać ciepłe sweterki dla swoich dzieci na drutach! I świetnie!


Sweter na drutach - dlaczego warto?

Po pierwsze nie przepłacasz. Kupujesz włóczkę i potrzebny sprzęt, a w Internecie szukasz inspiracji i wskazówek technicznych. A do tego masz pewność, że ubranie będzie ciepłe, zdrowe i przy jego produkcji nikt nie ucierpiał. A jakby tego było mało, musisz wiedzieć, że robienie na drutach może być niezłą zabawą i stać się Twoim hobby oraz najlepszym sposobem na rozładowywanie codziennych stresów!


Jak zacząć robić na drutach? 

Nie ukrywajmy, początki nie są łatwe. Po pierwsze musimy zaopatrzyć się w sprzęt oraz we włóczkę. Co dalej? Polecamy obejrzenie tego filmu instruktażowego - na nim dowiesz się, co po kolei robić, gdy chciałabyś zacząć swoją przygodę z dzierganiem ubranek, ale na razie nie masz o tym zielonego pojęcia! 

Film: Klemi, Youtube.com 

Wzory swetrów na drutach dla dzieci

Jakie wzory są modne tej jesieni? Wszystkie! W tej dziedzinie obowiązuje dowolność formy! Ważne tylko, żeby umieć je wykonać. Skąd jeszcze możemy dowiedzieć się, jak zrobić sweterek?

Pomocne będą gazetki poświęcone temu zagadnieniu, które możesz kupić w dobrze zaopatrzonym kiosku lub salonie prasowym. 

Poniżej prezentujemy natomiast przykładowe wzory sweterków zaczerpnięte z Instagrama. Który wybierasz? 

Instagram.com/adarlingknitsshop 

Instagram.com/way_past_my_bed_time/

Instagram.com/belkovajulia

zdjęcia: iStock, Instagram  Dodał(a): Natalia Fijał , Wtorek 11.10.2016 (aktualizacja: 2016-10-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
klaja20
Trudno, by moda na sweterki dla dzieci nie wracała, pamiętajmy, że do wszystkiego się cofamy, ewentualnie ulepszamy to, co było wcześniej. Ja jednak uważam, że w kwestii ubioru dla maluchów nie powinniśmy kierować się modą, a komfortem noszenia i lekkim, niemęczącym dziecko designem. Podobają mi się na przykład te bluzy dla dzieci https://www.esyfloresystore.pl/kategoria/bluzy,7.html, ponieważ są nieprzeładowane, a pociechy wyglądają w nich ekstrawagancko ;) . A Wy jakie macie o nich zdanie? Kupilibyście pociechom czy jednak zwrócilibyście się ku swetrom?
Dodano: 2018-06-21 18:23:55 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×
  • Poznaj świat Endo!

    Poznaj świat Endo!

    Dawno, dawno temu, na początku lat 90., za lasami, za górami… powstaje pewna magiczna kraina. Endo, bo tak właśnie nazywa się to miejsce, to obszar zamieszkały przez sympatyczne misie,… czytaj więcej

  • SHOWROOM POP UP STORE Kids Edition 2

    SHOWROOM POP UP STORE Kids Edition 2

    Już 31.05-01.06 podczas Wielkiego Pikniku Soho ruszy kolejna edycja targów poświęconych naszym uroczym pociechom! Dziesiątki propozycji od najciekawszych polskich marek i projektantów,… czytaj więcej