Najgorsze wpadki modowe, które dodadzą Ci wieku cz.1

Ubrania, które wybierasz powinny ewoluować wraz z wiekiem, podobnie makijaż i fryzura. Sukienki, które wyglądały na Tobie dobrze, kiedy miałaś 19 lat, założone po latach mogą w rzeczywistości Cię postarzać. Eksperci radzą, co zrobić, abyś wciąż wyglądała wspaniale i nie dodawała sobie lat.

iStock-529676352.jpg

Ślepe podążanie za modą

Nie popełniaj błędu i nie inwestuj swoich ciężko zarobionych pieniędzy w trendy, które zmieniają się z każdym sezonem. Jeśli nie masz nieograniczonego budżetu na wymianę garderoby, co kilka tygodni lub miesięcy, będzie to po prostu marnowanie pieniędzy. Zamiast tego zainwestuj w styl, który pozostanie ponadczasowym klasykiem na długie lata. Zwróć uwagę na trendy, które zatrzymały się czasie. Są to między innymi skóry, ciemne kwieciste koszule, militarny styl, dopasowane spodnie i spódnice ołówkowe.

Trzymaj się przeszłości

Większość kobiet nie wygląda dobrze w ubraniach, które zakładały przed laty. Są zbyt ciasne, zbyt workowate lub zbyt luźne w niewłaściwych miejscach. Nawet jeśli tak nie jest, najprawdopodobniej wyglądają zupełnie nieodpowiednio w stosunku do wieku. Jeśli naprawdę chcesz zachować pewne elementy ze swojej dawnej garderoby, postaraj się zrobić to profesjonalnie, tak aby pasowały do Twoich bieżących proporcji i wieku. Wspaniałym sposobem jest przerobienie sentymentalnych ubrań na nowe! Sukienkę można przerobić na torebkę lub użyć do wystroju domu.

Roszponka

Z wiekiem nasze twarze zaczynają tracić coraz więcej tłuszczu. Choć może to być powód do świętowania, należy upewnić się, że fryzura ewoluuje wraz z kształtem twarzy. Powodem, dla którego tak wiele starszych kobiet nosi krótkie fryzury, jest po prostu piękny wygląd! Nie musisz od razu decydować się na babciną, tapirowaną, krótką fryzurę, ale warto porozmawiać z fryzjerem o dopasowaniu kształtu fryzury do rysów twarzy. Z całą pewnością wystarczy unikać zbyt długich włosów, ponieważ twarz przy nich wygląda niezdrowo. Wybierz fryzurę, która idealnie wykadruje twoją twarz i podkreśli jej największe atuty.

Opalanie

Opalenizna wygląda lepiej na młodej skórze. Długotrwałe narażanie starszej skóry na promienie słoneczne, powoduje powstawanie zmarszczek.  Jeśli nie masz już 20 lat, korzystaj z ochrony przeciwsłonecznej na twarzy i odsłoniętych partiach ciała, każdego słonecznego dnia. Jeśli zależy Ci na nieco ciemniejszym odcieniu skóry, wypróbuj balsamów uwydatniających kolor. Dzięki nim osiągniesz naturalny efekt i nie narazisz skóry na poparzenia słoneczne.

Drugą część artykułu znajdziesz TUTAJ

Zdjęcie: iStock

ID galerii:824


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Sobota 18.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×