Powody, przez które powinnaś porzucić swoje skinny jeansy!

Skinny jeansy- albo je kochamy, albo nienawidzimy. Jeśli należysz do grupy pierwszej, możesz być zszokowana najnowszymi badaniami, które dotyczą zagrożeń płynących z noszenia obcisłych rurek.

iStock-180808305.jpg

Uszkodzenia nerwów i zgaga to tylko niektóre zagrożenia płynące z noszenia tego rodzaju spodni. Zanim staniesz się niewolniczką mody, zastanów się, czy nie warto jeszcze raz przemyśleć zakupu kolejnej pary skinny jeansów.

Uszkodzenia nerwów

Bądźmy szczere. Twoje jeansy musiałyby być naprawdę ciasne, aby spowodować uszkodzenia nerwów. Jest to jednak możliwe - twierdzi dr Suzanne Fuchs, specjalistka medycyny sportowej. Możliwe jest rozwinięcie zespołu ciasnoty przedziałów powięziowych, który polega na zmniejszeniu dopływu krwi do mięśni nóg i powoduje obrzęk oraz uszkodzenie nerwów. Skinny jeansy mogą również powodować drżenie, mrowienie oraz bóle nerwowe w okolicach ud i pachwin. Jeśli pomimo tego nadal uwielbiasz swoje obcisłe jeansy, postaraj się nakładać je wyłącznie na wyjątkowe okazje.

Zgaga

To chyba jedna z najbardziej zaskakujących konsekwencji noszenia rurek. Okazuje się jednak, że noszenie zbyt ciasnych spodni, może powodować problemy z trawieniem. Ciasne ubrania, szczególnie w pasie, mogą powodować nieprawidłową presję na narządy wewnętrzne, twierdzi dietetyczka Tracy Lockwood. Nieuzasadniona i wydłużona sesja nacisku pochodząca z ubrań może doprowadzić nawet do refluksu!

Są złe dla Twojego wizerunku

Jeden z najgroźniejszych powodów ma wpływ na Twoje samopoczucie. Zmuszanie dolnej partii ciała do dopasowania się w bardzo ciasne spodnie, może doprowadzić do zmniejszenia poczucia własnej wartości i zwątpienia we własną atrakcyjność. Jeśli kiedykolwiek zauważyłaś, że czujesz się źle w obcisłych spodniach, po prostu ich nie noś. Nie warto.

Mogą zaszkodzić Twoim mięśniom

Jeśli masz zamiar przebywać w pozycji stojącej przez większość dnia, zrezygnuj ze skinny jeansów i zdecyduj się na luźniejsze spodnie. Mięśnie mogą być ograniczone do tego stopnia, że zaczną rozwijać się w nich uszkodzenia. Zbyt dopasowane jeansy działają prawie jak pończochy kompresyjne, które niejednokrotnie doprowadziły do zaburzeń krążenia. Takie pończochy są zalecane wyłącznie pacjentkom z żylakami.

Inne powody

Oprócz zgagi, uszkodzeń mięśni oraz nerwów skinny jeansy zostały również powiązane z innymi problemami zdrowotnymi poniżej pasa. U mężczyzn noszących rurki występuje zagrożenie zmniejszenia ilości plemników. Panie zaś powinny wystrzegać się rurek również z powodu istniejącej możliwości wystąpienia infekcji dróg moczowych. Te wszystkie argumenty nie oznaczają, że powinnaś raz na zawsze zarzucić noszenie ulubionych spodni. Być może warto raz na jakiś czas zamienić je na luźniejszy model.

Zdjęcie: iStock

Źródło: thelist


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Środa 10.05.2017 (aktualizacja: 2017-05-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Zobacz jak łatwo skorzystać z oferty wynajem busa warszawa http://mtbus.pl sprawdź nas
Dodano: 2017-11-16 14:31:08 Zgłoś nadużycie
Anonim
Rozumiem, że jak się jest za grubym to takie jeansy też nie wchodzą w grę? Ja to jak na razie moge tylko o takich pomarzyć, bo moje dupsko się w to nie zmieści. Ale zamówiłam już IQacai i zapisałam się z koleżanką na fitness, powoli małymi kroczkami dojdę do takich spodni !
Dodano: 2017-05-24 20:44:53 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×