Celebryci pokazują swoją prywatną i publiczną twarz przed obiektywem

Jak myślisz, które portrety ujawniają prawdziwą twarz celebrytów?

ann.jpg

Każdy człowiek ma dwie twarze, prywatną i publiczną, a i celebryci nie są wyjątkiem. Być może wydaje Ci się, że coś o nich wiesz, ponieważ widziałaś wszystkie filmy, w których wzięli udział oraz śledzisz ich konta na Twitterze i Instagramie, jednak tylko oni sami wiedzą, kim tak naprawdę są i w jakich sytuacjach nie zakładają gombrowiczowskiej gęby. Pewien fotograf postanowił uwiecznić na portretach dwie twarze cele brytów.

Fotograf Andrew H. Walker postanowił zrezygnować z filtrów oraz przeciąć dowcipne 140-znakowe tweety i uchwycił dwie twarze celebrytów, aby zaprezentować światu ich nieco inne oblicze. Zdjęcia gwiazd filmowych zostały wykonane na Festiwalu Filmowym w Toronto, a jedynymi rekwizytami, które zostały użyte, były stół oraz kawałek taśmy, który działał, jako linia podziału.

W jednym z wywiadów fotograf powiedział, że chce zamiast klasycznych portretów, które wykonuje się gwiazdom podczas odbierania nagród oraz na tle ścianek, stworzyć coś wyjątkowego. Coś, co wyjdzie poza ramy  popularnych zdjęć paparazzi.

Aktorzy improwizowali, dostając proste instrukcje zaprezentowania twarzy prywatnej i publicznej. Walker postanowił zakwestionować istnienie wyłącznie jednej twarzy celebrytów, ale publikując swój projekt nie zdradzać światu, która z twarzy jest publiczna, a która prywatna. Chciał, aby pozostało to tajemnicą. Fotografia Richarda Gere’a wydaje się pokazywać jego pewność siebie, a z drugiej strony, paradoksalnie aktora, który ucieka od uwagi mediów. Jest to jednak tylko nasza interpretacja.  


Seria zdjęć fotografa obejmuje 51 portretów muzyków i aktorów, znanych na całym świecie. W sesji wzięli udział między innymi: Anne Hathaway, Richard Gere, Cynthia Nixon, Jane Lynch, Lupita Nyong'o i Jodie Foster. Walker przyznał, że na początku był zdenerwowany, ponieważ wiedział, jak bardzo gwiazdy strzegą swojego wizerunku. Był mile zaskoczony, kiedy okazało się, jak wielu z nich zgodziło się stanąć przed obiektywem kamery. Anne Hathaway, której fotograf nie zamierzał fotografować, kiedy dowiedziała się o indywidualnych portretach, od razu chciała być częścią projektu. Jedną z osób, które szczególnie zafascynowały Walkera, był Richard GereJest wielką legendą, ale bardzo chętnie rozmawiał o projekcie, a sama idea go zachwyciła- powiedział fotograf.

richard gare.jpg

Lupita nyongo.jpg

isaac.jpg

weisz.jpg

Co sądzisz o tym projekcie? Czy to ciekawa perspektywa pokazania gwiazd we współczesnym świecie? Czekamy na komentarze! 

Zdjęcia: YoutubeDodał(a): Małgorzata Rosiak , Poniedziałek 23.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×
  • Jessica Alba w kwiecistych rurkach

    Jessica Alba

    Jessica Alba ostatnio zrobiła sobie dłuższą przerwę w karierze aktorskiej. W tym roku nie zagrała jeszcze w zadnym filmie. a całą swoją energię poświęca wychowaniu dwóch córeczek.… czytaj więcej