Czy kiedyś będziemy wypożyczać nasze ubrania?

Wypożyczalnia ubrań ma szansę zaistnieć w przyszłości!

ThinkstockPhotos-484326719.jpg

Mimo, że elektryczne szafy, w których możesz wybrać dokładne wieszaki i przez mały tablet skomponować swój strój na dany dzień, nadal pozostają pobożnym życzeniem oraz marzeniem wielu wizjonerów, teraz ma szansę zaistnieć coś zupełnie innego acz równie kontrowersyjnego. Czy wypożyczalnia ubrań na stałe wpisze się w kanon świata modowego?

Polecamy: Mohito Celebration - zobaczcie wiosenną odsłonę linii! 


Kilka lat temu na rynku amerykańskim pojawiła się firma Rent the Runway, która oferuje możliwość wypożyczenia ubrań projektantów oraz ich akcesoriów na maksymalnie 8 dni. Dzięki temu wszyscy Ci, którzy zastanawiali się nad kupnem drogiej sukni, mają alternatywę do wydania wysokiej sumy na wyjątkową okazję za każdy kawałek materiału pochodzący od topowego projektanta. Podobno jest to bardzo popularne, szczególnie gdy chodzi o sukienki na ważne przyjęcia, bal maturalny czy nawet ślub.

Zobacz też: Idealny płaszcz na wiosnę! 


Tym samym tropem poszły inne firmy, takie jak Bag, Borrow or Steal - wypożyczająca głównie akcesoria, czy Mine for Nine - firma, która wypożycza ubrania ciężarnym kobietom. Tym samym zdobywają rynek, który do tej pory zostawiał grube pieniądze w sieciówkach, by dostojnie ubrać się na wyjątkowe okazje, jednocześnie nie wydając fortuny na projektanta. Główną grupą docelową są kobiety i mężczyźni w wieku 25-34, którzy pracują nad swoją sytuacją finansową, ponieważ nie jest ona jeszcze stabilna, a jednocześnie są bardzo świadomi modowych trendów i chcą brać udział w naśladowaniu ich.

Sprawdź: Podsumowanie najmodniejszych trendów na ten sezon! 


Takich firm jak powyższe powstaje w Ameryce i innych krajach mnóstwo. Zatem, czy Polskę czeka podobny los, od kiedy wypożyczalnia ubrań nie kojarzy nam się jedynie ze starymi, znoszonymi sukniami, których nikt nie chce nosić? Jak myślicie?


Źródło: Who What Wear

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Anna Guzek , Czwartek 17.03.2016 (aktualizacja: 2016-03-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×