Stanik, który wykrywa raka? To możliwe!

Zobaczcie najnowsze odkrycie naukowców z Uniwersytetu Columbia!

MM stanik.jpg

W modzie również mają miejsce nowe odkrycia - ostatnio było głośno o termoaktywnej kurtce, staniku bez usztywnień, który ujędrnia i powiększa piersi czy o butach, które mierzyły dystans. Jak widać, technologia ma również zastosowanie w dziale takim jak wysokiej klasy moda. 


Tymczasem nowym wynalazkiem jest stanik, który dba o Twoje zdrowie i wyczuwa komórki rakowe w piersiach. Wydaje się niemożliwe? A jednak! Na trop lekarskiego stanika wpadli naukowcy z nowojorskiego Uniwersytetu Columbia z Wydziału Inżynierii Elektronicznej. Na chwilę obecną powstał obiecujący prototyp. Jednak plany wprowadzenia go w życie (w przystępnej cenie dla każdej z Pań)  jest coraz bardziej realny, tym bardziej, że statystyki są straszne - niemalże jedna na osiem kobiet umiera na raka piersi w samej Ameryce.

Polecamy: Co sposób zakładania stanika mówi o Twojej osobowości?


Według naukowców, stanik monitoruje temperaturę w piersiach dzięki umieszczonym w niej czujnikom. Podobno gdy czujniki wyczują obecność obcych komórek w gruczołach, zmuszają organizm do przetoczenia krwi do określonej części, w której sensory znalazły inwazyjne komórki. Właśnie dlatego wzrasta temperatura ciała.


Zespół zaznacza jednak, że jest to środek zapobiegawczy, a nie urządzenie lecznicze. Innymi słowy oznacza to, że jeśli kobietę zaniepokoi pomiar temperatury jej ciała, powinna natychmiast zgłosić się do lekarza, w celu potwierdzenia obaw.

Zobacz też: Stanik brasserie - można go nosić na wierzchu! 


Co zabawne, nie jest to pierwszy taki prototyp - pierwowzór pojawił się jeszcze w 1997 roku, również miał na celu mierzenie temperatury. Niestety, eksperyment się nie udał. Jeśli jednak “iTBra” trafi do sklepów, z pewnością opanuje rynek.


Źródło: Mic.com

Zdjęcie: Juan David Martínez Pérez/National University of Colombia


Dodał(a): Anna Guzek , Czwartek 17.03.2016 (aktualizacja: 2016-03-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×