To ona retuszuje zdjęcia Aniołków Victoria’s Secret! Teraz postanowiła o tym opowiedzieć!

Retuszowane zdjęcia modelek w dzisiejszych czasach nie stanowią żadnej tajemnicy. Od lat stosuje się programy, które powodują, że wszystko wydaje się piękniejsze i bardziej na swoim miejscu. Fakt poprawiania urody nikogo nie dziwi, ale warto zastanowić się nad toksycznymi skutkami tej kulturowej manipulacji.

victorias photoshop.jpg

Anonimowa retuszerka pracująca dla amerykańskiej marki Victoria’s Secret, zdecydowała się zdradzić kulisy swojego zawodu. Okazuje się, że jest on mieszanką nielogicznych praktyk, wybujałego ego i sporej dawki grozy. Najbardziej szokującym faktem jest skala tego zjawiska. Zdjęcia modelek retuszowane są bowiem od czubka głowy, aż po mały palec u stóp (dosłownie!). Zdjęcia, a raczej fotomontaże, przekraczają granicę do tego stopnia, że stają się nierealnym obrazem, odwzorowującym modelki, które w zasadzie nie istnieją w realnym świecie! Retuszerka przyznaje, że jest to nieuczciwe, ale pożądane przez społeczeństwo. Piękne ciała stały się produktem, który napędza rynek.

HISTORIA MANIPULACJI ZDJĘCIEM 

Dzisiejsze skandale związane z nienagannymi, a nawet przerysowanymi ciałami widniejącymi niemal wszędzie, związane są głównie z graficzną obróbką zdjęć w Photoshopie. Jednak nie wszyscy wiedzą, że praktyka manipulacji zdjęciem ma ponad 100 lat. Kiedyś dotyczyło to głównie przyciemniania, rozjaśniania, wyostrzania lub usuwania osób niepożądanych na zdjęciu. Jedną z najstarszych manipulacji fotograficznych jest zdjęcie z 1860 roku! W przypadku reklamy istotą retuszu było lepsze odwzorowanie koloru produktu, uwydatnienie jego najistotniejszych elementów lub ukrycie mankamentów. Niestety w pewnym momencie, ktoś wpadł na pomysł retuszowania ciał modelek i manipulacja ta, wyrwała się spod kontroli.

SKANDALICZNE PRAKTYKI 

Edytorka zdradza, że modelki Victoria’s Secret pod kostiumy kąpielowe zakładają biustonosze push-up, które są wymazywane ze zdjęcia. Okazuje się także, że w rzeczywistości są chudsze niż się wydaje, zatem w programie do retuszu, dodaje się im nieco ciałka, by wyczarować wrażenie kobiecych krągłości. Prawdziwe kontrowersje wzbudza jednak fakt retuszowania zdjęć dzieci. Kobieta wyznaje, że wielokrotnie słyszała: „Czy mogłabyś wyretuszować zdjęcie tak, aby to dziecko wyglądało na mniej zmęczone?”.

Źródło: Yahoo.com

Zdjęcie: FameFlynetDodał(a): Małgorzata Rosiak , Poniedziałek 01.08.2016 (aktualizacja: 2016-08-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×