Zawód: stylistka

Zawód: stylista. Dla niektórych z nas praca marzeń, dla innych wielka, straszna niewiadoma. Czym właściwie zajmuje się stylista? Kto może nim zostać? Gdzie znajdzie się praca dla stylisty? Czy trzeba skończyć specjalny uniwersytet stylu, żeby uprawiać ten zawód? Na te i inne pytania wyczerpująco odpowiadamy!

Stylistka

Zawód: stylistka

Wraz ze wzrostem zainteresowania modą i ciekawym wyglądem (czy Wy też zauważyłyście, że moda stała się w Polsce ostatnio wyjątkowo modna?) na rynku pracy pojawia się coraz więcej stylistów. Czym konkretnie zajmują się te kolorowe ptaki? Styliści osobiści trzymają pieczę nad wyglądem klientów – nie jest sekretem, że większość polskich gwiazd korzysta z ich usług, a coraz więcej osób prywatnych decyduje się skusić na taki serwis. Stylista swoim dobrym gustem i obyciem ma chronić przed modowymi wpadkami. Czy zawsze się to udaje? Przeglądając zdjęcia z wielkich wyjść naszych celebrytów ciężko jest wypowiedzieć się pozytywnie o kompetencjach tych rzekomych guru mody.

Stylistka

Gok Wan, naczelny stylista Wielkiej Brytanii

Głównym zadaniem stylisty jest pogodzić osobiste gusta i preferencje klienta dotyczące kolorów, wzorów i fasonów z bieżącymi trendami. Obiektywne spojrzenie to jednak podstawa. Odpowiednie dopasowanie odcieni i krojów do typu urody i sylwetki klienta działa cuda. Stylista jest więc swego rodzaju mediatorem pomiędzy upodobaniami klienta a... zdrowym rozsądkiem i estetyką. Ewelina Rydzyńska, stylistka polskich gwiazd, udzieliła wywiadu portalowi Milionkobiet.pl, zobacz, co mówi o pracy z rodzimymi celebrytami!


Stylistka

Patricia Field, amerykańska stylistka

Styliści pracujący dla mediów zajmują się ubieraniem osób pojawiających się na łamach magazynów lub w programach telewizyjnych. Ubrania wypożyczają z showroomów (uwaga, za granicą ta instytucja nazywa się 'pressroom'!) lub bezpośrednio od projektantów, wyciągają z własnych szaf, wyszukują w second – handach – wszystkie chwyty dozwolone, o ile wizja jest spójna! Blisko współpracują z fotografem i producentem sesji lub programu – to oni zazwyczaj określają, w jakim klimacie ma być utrzymana stylizacja. Nie brakuje jednak stylistów – artystów, których wyjątkowe spojrzenie na modę jest respektowane w branży i których pomysły nadają ton całemu przedsięwzięciu.

Stylistka

Rachel Zoe, ulubiona stylistka Hollywood'u

Chcesz zostać stylistką? Przed Tobą długa i wyboista droga do sukcesu. Pierwszy mus to zainteresowanie najnowszymi trendami. Czytaj magazyny, przeglądaj Internet, bądź na bieżąco z pokazami. Tylko w ten sposób możesz utrzymać się na fali. Wprawne oko znawcy natychmiast wychwyci nieświeże pomysły – to może tylko zaszkodzić Twoim stylizacjom! Dbałość o ekscentryczny własny styl ukazujący Twoje umiejętności nie jest aż tak ważna, jak może się wydawać. Większość stylistów to minimaliści, którzy siebie wyrażają poprzez stylizowanie innych. Bądź zawsze zadbana i gotowa na zawarcie nowych znajomości, to one są kluczem do tego biznesu. Szkoła stylizacji bądź charakteryzacji da Ci dobry start, ale w przemyśle modowym dyplomy nikomu nie imponują. Siła charakteru, pokora, pasja i cierpliwość to cechy, dzięki którym zostaniesz zauważona. Dobrym początkiem może być staż w magazynie modowym – oczywiście, darmowy. Jeśli Ci się poszczęści, dzięki zawartym znajomościom będziesz mogła odbyć kolejne niepłatne praktyki, być może tym razem na ciekawszym stanowisku. Nie brzmi zachęcająco? C’est la vie! Tylko wytrwałość doprowadzi Cię do upragnionego celu. Życzymy powodzenia! 

Źródło: MilionKobiet.pl


Przeczytaj również:

Czym jest showroom?

Pojedynek gwiazd: tandeciary

Koty w modzie


Dodał(a): Natalia Woroniec , Piątek 10.08.2012 (aktualizacja: 2012-08-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
onlygirl
ja zapisałam się do szkoły wizażu i na kursy stylizacji m.in. dlatego, że byłam pod wielkim wrażeniem programów Goka Wana, po prostu kocham tego faceta:)
Dodano: 2013-12-06 10:51:53 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×