Zuo Corp. na wiosnę i lato 2012

Inspiracją kolekcji na sezon wiosna- lato 2012 jest przerysowany wizerunek kobiety sukcesu, serwowany w amerykańskich operach mydlanych z przełomu lat 80-tych i 90-tych.

ZUO 01 copy.jpgNiezależność, sława, kariera, sukces i władza, okupiona samotnością i cierpieniem. Serialowe bizneswoman, doskonale prowadzą interesy, budząc podziw u jednych i zazdrość u drugich. Charakterystyczne szerokie ramiona, krótkie loki, totallooki prezentowanych outfitów, w zestawieniu ze złotą oraz brylantową biżuterią, to znak rozpoznawczy ikon stylu małego ekranu i kina klasy B minionych dekad, takich jak: Joan Collins (Alexis z Dynastii), Stephani Harper z "Powrotu do Edenu", Brigitte Nielsen ("Gliniarz z BeverlyHills II"), Marisa Tomei ("Mój kuzyn Vinnie"), czy Melanie Griffith w "Pracującej dziewczynie".

Zuocorp. idzie o krok dalej, ostry wizerunek businesswoman, tamtego okresu traktuje jako metaforę postępującej pauperyzacji luksusu. W dobie kryzysu ludzie coraz bardziej chcą chwili zapomnienia od codziennych problemów. Poczuć namiastkę tego co dla nich nieosiągalne sławy, pieniędzy i amerykańskiego stylu życia, oddanego dekadenckiej konsumpcji.

Kolekcja wiosna - lato 2011/12:

Zaprezentowana podczas 6 edycji Łódzkiego FashionWeek kolekcja, w głównej mierze na sylwetkach wypracowanych na bazie figury koła, przywodzi na myśl modę lat 60-tych.

Znajdziemy tu futurystyczne żakiety i płaszcze. Proste koszule, topy, szorty, ołówkowe spódnice oraz sukienki. Tym razem projektanci marki oprócz wełen i znanej z poprzedniej kolekcji pianki poliuretanowej, przedstawili wariację na temat tkanin syntetycznych. Znajdziemy tutaj przydymione PCV oraz nowoczesne poliestry, brawurowo połączony z jedwabnymi aplikacjami w kształcie kotylionu.  Odważny pomarańcz jest tutaj połączony z deseniem różnokolorowej kraty oraz srebrnym motywem chmury. Nie zabrakło tak ulubionej przez projektantów czerni.

Kolekcja w techniczny sposób obnaża ubranie jako produkt. Zaprezentowane podczas pokazu powtarzające się totallooki, zróżnicowane jedynie tkaniną oraz wyrafinowanym detalem, pozwalają na swobodne zestawianie ich w indywidualne outfity.

Źródło: Mat.prasowe

ID galerii:533

Przeczytaj również:

W stylu Mariny Łuczenko

Ołówek

Asymetria


Dodał(a): Karolina Kawecka , Środa 13.06.2012 (aktualizacja: 2012-06-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
olinkaa24
nie mój styl
Dodano: 2012-06-13 20:07:42 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×