Dzikie zwierzęta na ludzkiej dłoni

Wystawa zaplanowana na terenie Arkadii w dniach od 3 do 24 września 2011 r. to niezwykły pokaz oryginalnych prac włoskiego mistrza body paintingu – Guido Daniele. Na ekspozycję złożą się 24 fotografie najbardziej znanych prac artysty.

Dzikie zwierzęta  na ludzkiej dłoni

W dniu uroczystego otwarcia wystawy 3 września proces powstawania jego dzieł będzie można podziwiać na żywo. Guido Daniele pomaluje wówczas dłonie Annie Guzik. Niezwykłe zdjęcie dłoni Aktorki przekazane zostanie do licytacji na cele charytatywne.

Guido Daniele

Guido Daniele jest włoskim artystą specjalizującym się w tzw. body paintingu, czyli sztuce malowania ciała. Urodził się w 1950 r. w Sorevanto, na południu Włoch. W 1972 r. ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Brera. Obecnie mieszka i tworzy w Mediolanie. Poza działalnością artystyczną aktywnie angażuje się w obronę praw zwierząt. W odróżnieniu od działaczy organizacji ekologicznych nie uczestniczy jednak w akcjach i demonstracjach. Narzędziem jego walki jest sztuka. Jak sam twierdzi, ludzie identyfikują się z jego pracami. Dzięki nim przestają być obojętni na los dzikich zwierząt.

Guido Daniele wystawia swoje prace na całym świecie. Kolekcje jego dzieł można było podziwiać m.in. w HenseViertel w Hamburgu, a także w domu towarowym Harrods’a w Londynie. Za każdym razem wystawy przyciągały tłumy zwiedzających. Twórczość artysty cieszy się również dużym zainteresowaDzikie zwierzęta  na ludzkiej dłoniniem mediów – jego prace wykorzystywano m.in. w Discovery Channel. Niedawno artysta współtworzył także program z brytyjskim Kanałem 4. Daniele współpracuje ponadto z organizacjami charytatywnymi i ekologicznymi. Jego obrazy firmują m.in. kampanie ekologiczne szwajcarskiej organizacji WWF.

Wydarzenia towarzyszące:

Konkurs na Facebooku

Od 29 sierpnia do 11 września 2011 r. na portalu społecznościowym Facebook trwać będzie konkurs skierowany do wszystkich fanów sztuki Guido Daniele. Za pomocą specjalnej aplikacji uczestnicy konkursu będą mogli proponować hasła do ośmiu obrazów Guido. Jury wybierze dwa najlepsze hasła, a ich autorzy zostaną zaproszeni do Arkadii na imprezę z udziałem Guido Daniele (17 września), w trakcie której artysta pomaluje dłonie zwycięzców. Każdy z laureatów otrzyma pamiątkowe zdjęcie swojej dłoni wraz z autografem artysty.

Konkurs dla szkół

Od 5 do 23 września 2011 r. uczniowie warszawskich szkół podstawowych będą mieli szansę wziąć udział w konkursie przygotowanym przez Arkadię. Po 30 reprezentantów klas 1-3 każdej ze szkół przygotuje w trakcie zajęć plastycznych pacynki w postaci zwierzątek. Przygotowane prace zostaną wyeksponowane na terenie Arkadii w dniach 24 września – 1 października. Szkoły, które wykażą się największą aktywnością i dostarczą najciekawsze prace, wygrają sprzęt elektroniczny, ufundowany przez Arkadię.Dodał(a): Emilia Czaczkowska , Poniedziałek 29.08.2011 (aktualizacja: 2011-08-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
hayabusa86
jejjj- przepiękne:)
Dodano: 2011-08-29 17:55:56 Zgłoś nadużycie
Tanika
Cuda!!!Prawdziwe dzieła sztuki!!!
Dodano: 2011-08-29 14:49:47 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×