Lew na dłoni Anny Guzik

"Dzikie zwierzęta, jak żywe, na ludzkiej dłoni" to hasło wystawy, która potrwa do 24 września w warszawskiej Arkadii. W sobotę odbyło się jej uroczyste otwarcie, podczas którego włoski artysta Guido Daniele namalował lwa na dłoni aktorki Anny Guzik.

Lew na dłoni Anny Guzik

W sobotę w warszawskiej galerii Arkadia można było podziwiać na żywo proces malowania dzikiego zwierzęcia na ludzkiej dłoni. Artystą, który wykonuje te dzieła jest Guido Daniele z Włoch, który specjalizuje się w tzw. body paintingu, czyli sztuce malowania ciała.

Goście, którzy tego dnia licznie przybyli na wystawę, mogli na własne oczy z bliska przypatrzeć się, w jaki sposób Guido maluje lwa na dłoni Anny Guzik. Podczas pracy artysta opowiedział również o swojej pasji, jaką jest malowanie, zdradził kilka ciekawych sekretów swojej pracy, np. ćwiczy rysunki na dłoniach swoich dzieci, którym... płaci za poświęcony czas. Niezwykłe zdjęcie dłoni Anny Guzik zostanie przekazane do licytacji na cele charytatywne.

Dla wszystkich zainteresowanych posiadaniem zdjęcia z motywem zwierzęcia, które wykona Guido Daniele, mamy dobrą wiadomość! Do 11 września na Facebooku potrwa konkurs, który polega na zaproponowaniu oryginalnych haseł do ośmiu obrazów włoskiego artysty. Jury wybierze dwóch laureatów, których zostaną zaproszeni do Arkadii, gdzie Guido pomaluje ich dłonie, które zostaną uwiecznione na zdjęciach. Fotografie wraz z autografami artysty trafią na pamiątkę do zwycięzców konkursu.

Wystawę będzie można oglądać do 24 września w warszawskiej Arkadii.

Tekst: Emilia Czaczkowska / Mat. prasowe

Zdjęcia: Karolina Czaja

Źródło: MilionKobiet.pl
Dodał(a): Emilia Czaczkowska , Poniedziałek 05.09.2011 (aktualizacja: 2011-09-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Tanika
Bardzo ładne- prawdziwa sztuka,a Anna wygląda zjawiskowo!
Dodano: 2011-09-05 14:35:39 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×