Taniec to ich życie

Dla tych ludzi taniec jest największą pasją. Swoje umiejętności mogą doskonalić podczas trwających warsztatów w szkole tańca Egurrola Dance Studio w Warszawie w ramach 9 Europejskich Spotkań Tanecznych.

Taniec to ich życie

Do Warszawy zjechały setki osób z różnych stron Polski, aby uczestniczyć w zajęciach tańca, które odbywają się pod czujnym okiem ponad 20 najlepszych choreografów z  Europy i USA. Chcą uczyć się od najlepszych i zgłębiać tajniki warsztatu tanecznego. 

Zajęcia są prowadzone na wszystkich poziomach zaawansowania – od początkujących po zaawansowanych. Uczestnicy mieli do wyboru ponad 15 różnych styli i technik tanecznych - dlatego też każdy znalazł coś dla siebie.

Redakcja portalu MilionKobiet.pl postanowiła na własne oczy sprawdzić, jak radzą sobie uczestnicy warsztatów. Pojechaliśmy do szkoły tańca Egurolla Dance Studio przy ul. Żwirki i Wigury, aby przyjrzeć sTaniec to ich życieię zmaganiom młodych tancerzy oraz pokibicować im podczas intensywnych treningów. Okazało się, że wszyscy radzą sobie doskonale!

Podczas naszego pobytu w szkole tańca udało nam się krótko porozmawiać z Katarzyną Hossą, laureatką naszego konkursu, która otrzymała od nas wejściówkę na warsztaty.

Emilia Czaczkowska: Od kiedy taniec stał się Twoją pasją?

Katarzyna Hossa: Swoją przygodę z tańcem rozpoczęłam w wieku 8 lat. Na początku tańczyłam w klasie baletowej w Koszalinie, a następnie w Szkole Tańca Młodzieżowego. W tym momencie szlifuję swój warsztat jeżdżąc na różnego rodzaju szkolenia oraz warsztaty.

EC: Jaki jest Twój ulubiony rodzaj tańca?

KH: Najbardziej lubię jazz, ponieważ wyraża emocje, można się dać im ponieść. Dzięki niemu czuję, że żyję.

EC: W jaki sposób dowiedziałaś się o konkursie na portalu MilionKobiet.pl?

KH:  O konkursie dowiedziałam się przez przypadek, szukając w internecie informacji o warsztatach jazzowych. Pewnego dnia weszłam na stronę Milionkobiet.pl i wzięłam udział w konkursie. Bardzo ucieszyłam się również z późniejszej informacji o tym, że zostałam jedną z laureatek. Przejechałam 6 godzin pociągiem, żeby się tu znaleźć. Bardzo się cieszę.

EC: Wiążesz swoją przyszłość z tańcem, czy raczej masz inne plany?

KH: Na razie taniec traktuję jako swoją wielką pasję. Nie wiem, jak dalej się ona rozwinie. W tym momencie od roku tańczę w szkole tańca jazz oraz hip-hop.

Rozmawiała: Emilia Czaczkowska

Zdjęcia: Karolina Czaja

Źródło: MilionKobiet.plZOBACZ FOTORELACJĘ Z WARSZTATÓW:
Dodał(a): Emilia Czaczkowska , Poniedziałek 29.08.2011 (aktualizacja: 2011-08-29)
Ocena:

Zobacz również

×