Wystawa "EKO-uwięzieni"

W dniach 5-16.03.2012 w Galerii Sztuki Współczesnej "Schody" odbędzie się wystawa autorstwa Joanny Kiczka pt. "EKO-uwięzieni".

EKO-uwięzieni

Joanna Kiczka
"JOTKA" jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego oraz Europejskiej Akademii Fotografii. Specjalizuje się w fotografii kreacyjnej (fotografia modowa i portretowa). Jest laureatką dwóch konkursów fotograficznych: Międzynarodowego Konkursu Fotografii Przemysłowej i Industrialnej FOTO-PEIN 5, Rybnik 2011 oraz w konkursu zorganizowanego przez Pracownię Fotografii Cyfrowej, Kraków 2011. W lipcu 2011 miała swój wernisaż fotograficzny w warszawskim klubie The Eve. Współpracuje z Agencją Modelingową KF Models Size Plus oraz prowadzi warsztaty fotograficzne. Wykonywała sesje reklamowe dla: Rotor Club, Vinotti Furniture, Collection Adam, Pałacu Krobielowice, Magazynu "Vege!".

Projekt nosi nazwę "EKO-uwięzieni" i traktuje o tym, że wszyscy wokoło chcą być tacy EKO: papierowe torby na śmieci, eko-futra, eko-żywność, itp... ale tak naprawdę nadal istnieje i to dość poważny problem śmieci - np. segregowanie, spaliny, brak odnawialnej energii.

EKOlogia to natura, środowisko, czystość. Czy aby na pewno jesteśmy EKOlogiczni? Trochę się o tym mówi, pisze, bo to jest modne. Ale czy na pewno dbamy o środowisko wystarczająco dobrze?

Symbolika i emocje pokazują charakter prac. Łańcuch, liny, folia – to synonim uwięzienia, węgiel kojarzy się ze smogiem na Śląsku, a kartonowe pudełka przypominają o segregowaniu śmieci. Strach, smutek, ograniczenie, uwięzienie, próba wyzwolenia się, odetchnięcia świeżym powietrzem, próba wyjścia na powierzchnię, błaganie o pomoc, to tylko część emocji które pokazuje Joanna Kiczka w projekcie "EKO-uwięzieni".

Patronem medialnym wystawy jest m.in. portal MilionKobiet.plDodał(a): Emilia Czaczkowska , Poniedziałek 20.02.2012 (aktualizacja: 2012-02-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×