XI edycja Off Fashion

Już po raz jedenasty zapraszamy Państwa na szereg wyjątkowych wydarzeń organizowanych w ramach Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion. Konkurs odbędzie się 25-26 maja 2012 r.

Tym razem mottem przewodnim jest "Per Fumum" ("przez dym") - tak określano ofiary z wonności palone na ołtarzach i składane bogom. Od wieków zapach inspiruje, pobudza, uwodzi. Czy utożsamiamy go z kolorem kwiatów, smakiem czekolady, aromatem kawy, poranną morską bryzą zawsze jest natchnieniem zmysłów. Jak go wyrazić, przedstawić w kompozycji materiałów i kolorów? OXI edycja Off Fashionto pytania majowej edycji Konkursu.

W Jury zasiądą niezwykłe osobistości ze świata mody i designu: Connie Vaever, Bianca Cimotta Lami, Dorota Wróblewska, Barbara Mietkowska, Halina Zawadzka, Farouk Chekoufi, Duet Paprocki i Brzozowski, Wojciech Grzybała, Tomasz Jacyków, Mariusz Przybylski, Michał Zaczyński.

Program XI edycji Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion "Per Fumum"

Imprezy towarzyszące

20.05.2012 r., godz. 13:00, Galeria "Echo", prezentacja Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru z Krakowa

Adam Bakun  "BEAUTIFUL BOYZ"
Marta Galik  "DETERMINE YOUR LIMITS"
Katarzyna Kwiecień-Oleksak "MARZYCIEL"
Xymena Maciuk  "EIDO"
Marta Makary "BARBARIAN"
Magdalena Mól  "GWIJA"
Eliza Surówka "TRIO"
Anna Wiszniewska "ILUZJON"
Angelika Wojas "UPADEK"

20.05.2012 r., godz. 16:00, Galeria "Echo", Performance "Ceramika noszona", wstęp wolny

Performance "Ceramika noszona" - Maciej Kasperski, fryzury Ewa Żurowska i Paweł Oszywa, makijaż Monika Kozieł. CERAMIKA NOSZONA to obiekty ceramiczne zakładane na ciało i eksponowane jako wyjątkowe przedmioty, jako przenośna ekspozycja - w konwencji pokazu haute couture. Celem tego cyklu jest znalezienie relacji między przedmiotem a ciałem. Stworzenie abstrakcyjnej rzeźby, która byłaby użytkowa, tzn. byłoby możliwe zabranie jej ze sobą dzięki ergonomicznym kształtom. Forma, kolor, kształt scalone z ciałem, tworzące niecodzienne kompozycje.

21.05.2012 r., godz. 17.00, Mała Scena KCK, inkubator1. Spotkanie dyskusyjne "Czy Kielce mogą być centrum designu?", wstęp wolny

Spotkanie dyskusyjne skierowane do przedstawicieli środowisk związanych z designem, przedstawicieli władz miasta, organizacji pozarządowych, lokalnych artystów, studentów, osób zainteresowanych designem zarówno amatorsko, jak i profesjonalnie. Celem spotkania jest próba odpowiedzenia na pytanie czy Kielce mają potencjał, aby stać się centrum designu i mody oraz być wyznacznikiem nowych trendów.

22.05.2012 r., godz. 19.30, ul. Duża 8 (przed butikiem MaxMara), pokaz mody Firmy MaxMara - po zachodzie słońca zapraszamy na najmodniejszą ulicę tego wieczoru - Duża 8

23.05.2012 r., godz. 16.00, Galeria Sztuki Współczesnej WINDA, Warsztaty zapachowe. Informujemy, że lista uczestników jest już zamknięta.

Ideą warsztatów zapachowych, składających się z dwóch części (OFF i FASHION) jest fuzja trendów, mody i awangardy.
Spotkanie to autorski projekt Marty Siembab, założycielki pracowni zapachowej Senselier, autorki pierwszych w Polsce warsztatów poświęconych zmysłowi węchu.

Część FASHION poświęcona zostanie kreacji poprzez zapach. Uczestnicy poznają wzajemne wpływy i zależności świata mody i perfumiarstwa, odpowiemy na pytania: komu zawdzięczamy najważniejsze perfumy w historii? Jak pachniało się wśród wyższych sfer w XVIII wiecznej Francji, jakich perfum - ikon, zapachów-legend nie można nie znać? Uczestnicy wezmą również udział w angażującym wszystkie zmysły ćwiczeniu łączenia zapachów i tkanin, a także poznają tajniki kreowania wizerunku poprzez zapach - czyli jak pachnieć niewinnie i młodo?

Część OFF poświęcona będzie nowym ścieżkom w perfumiarstwie, czyli poza utartym szlakiem. W tej części warsztatów uczestnicy poznają perfumy niebanalne, awangardowe, przełamujące istniejące schematy - niszowe rozwiązania zapachowe, które pozwalają tchnąć nowe życie w ubranie, tkaninę, projekt.

23.05.2012 r., godz. 19.00, sosenko Galeria Sztuki Współczesnej WINDA
. Wernisaż wystawy "Zapach luksusu",
wstęp wolny

Wystawa "Zapach Luksusu" jest wyjątkowym projektem. Stworzyła go Katarzyna Sosenko - historyk sztuki, córka jednego z największych kolekcjonerów prywatnych w Polsce. Wystawa pokazuje dzieje luksusowego produktu jakim były perfumy i ich historię na przestrzeni kilkuset lat. Układ chronologiczny, który stanowi główną narrację, krok po kroku ilustruje epoki historyczno-stylistyczne począwszy od prehistorii, poprzez barok i rokoko, okres biedermaier, secesję i art deco.

Uzupełnieniem tematu będą takie urządzenia i wynalazki, jak m. in. wentylator salonowy rozpylający zapach we wnętrzach pałacowych, podróżne luksusowe puzdra na przybory toaletowe, porcelanowe naczynia na poutpourie, z przełomu XVIII i XIX w pochodzące ze znamienitych europejskich wytwórni porcelany, flakony oryginalnej "Eau de Cologne", naczynia i akcesoria z laboratorium perfumeryjnego, flakon zamykany na kluczyk.

Wystawa "Zapach Luksusu" jest fragmentem największej kolekcji akcesoriów mody w Polsce, w której skład wchodzą takie tematy jak: sakiewki, torebki, kapelusze i nakrycia głowy, wachlarze, parasolki i laski, guziki, szminki, pudry, przyborniki toaletowe.

26.05.2012 r., godz. 12.00 - 14.00, panel_blogi Galeria Sztuki Współczesnej WINDA

Panel dyskusyjny pt. "Blogi o modzie - wpływowi pasjonaci czy tanie narzędzie marketingowe" prowadzony przez Mr. Vintage, wstęp wolny

Po raz pierwszy w Polsce odbędzie się tego typu spotkanie, podczas którego podejmiemy dyskusję na temat polskich blogów modowych, których wciąż przybywa, mają realny wpływ na współczesną modę, na to jak ubierają się Polacy i czy blogi są zagrożeniem dla tradycyjnych czasopism piszących o modzie.

Do dyskusji zaprosimy najbardziej opiniotwórczych blogerów, ale także przedstawicieli tradycyjnych mediów i przedstawicieli marek, które w swoich działaniach promocyjnych aktywnie wykorzystują blogi o modzie. Zastanowimy się nad tym czy blogi są tanim narzędziem marketingowym, czy jest to nowe medium, które w sposób atrakcyjny pokazuje modę.

Imprezy Główne

PÓŁFINAŁ
25.05.2012 r., godz. 18:00, Baza Zbożowa ul. Zbożowa 4, pokazy konkursowe

FINAŁ KONKURSU
26.05.2012 r., godz. 19.00, Duża Scena KCK, Gala finałowa

W programie:

- "Pierwsze kuszenie" - kostiumowa historia o tym co się zaczęło, trwa i nie wiadomo jak się skończy…

- Pokazy konkursowe

- Pokaz Katarzyny Łęckiej (kielczanki) projektantki, która zadebiutowała na London Fashion Week 2012

- Gwiazda wieczoru - Andrzej Piaseczny


Dodał(a): Emilia Czaczkowska , Poniedziałek 14.05.2012 (aktualizacja: 2012-05-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×