100 miejsc we Francji, które każda kobieta powinna odwiedzić - książka, którą musisz mieć!

Czujesz, jak pachnie lawenda? Wpatrz się w bezmiar oceanu z okna latarni w Finistère albo spójrz w niebo z ośnieżonego szczytu Mont Blanc. Znajdź ochłodę i rąbek wielowiekowej tajemnicy w cieniu tego starego château. I nie bój się ulec czekoladowej pokusie... 365 dni w roku to za mało, by odkryć wszystkie uroki la belle France, ale już 1 dzień wystarczy, by stracić dla niej głowę! Z tą książką w walizce nie stracisz ani minuty.

francja main.jpg

Od ekskluzywnych butików po pchle targi, flagowych zabytków z topu listy UNESCO po ukryte, nielicznym tylko znane muzea, kameralnych koncertów w starych paryskich kościołach po gwarne świąteczne jarmarki w Alzacji, talasoterapii w Saint-Malo po kursy gotowania w Lyonie, samotnych spacerów wzdłuż klifów Étretat po wycieczki rowerowe wokół zamków nad Loarą... Pośród setek przewodników o Francji ten jest absolutnie wyjątkowy.

Z myślą o kobietach przygotowała go zakochana we Francji, zapalona globtroterka Marcia DeSanctis. To 100 oryginalnych pomysłów na zwiedzanie, zakupy, edukację i relaks. Zapierający dech w piersiach rajd po miejscach pamięci, winnicach, najpiękniejszych ogrodach, lawendowych polach, kawiarniach i restauracjach, dużych miastach i najdalszych zakątkach. Francja jest taka piękna, a każda pora roku oferuje coraz to nowe atrakcje. Bon voyage! 

100 miejsc.jpg


Opinie o książce: 

W tej eleganckiej książce, Marcia DeSanctis staje się twoją najmądrzejszą, najbardziej uroczą, hojną i odkrywczą przyjaciółką — twoją osobistą przewodniczką. Ta publikacja to prawdziwy skarb dla kobiet, które chcą blisko poznać ten kraj, od najbardziej powierzchownych, ale stylowych przyjemności (zakupy bielizny i perfum) poczynając, a na głębszych i pełnych niuansów poziomach kończąc. Nieważne czy podróżujesz do Francji samolotem, czy tylko w twojej wyobraźni – będziesz prawdziwie delektować się tą przejażdżką. Być może z kieliszkiem szampana w ręku lub z filiżanką kawy. Ja uwielbiam tę książkę. – Dani Shapiro


Rozpisany na 100 rozdziałów list miłosny do Francji, a także podręcznik podpowiadający innym kobietom, w jaki sposób same mogą przeżyć tę miłosną przygodę... Wyborna inspiracja do przyszłych podróży. – „San Francisco Chronicle”


Przełamuje sztywny format gatunkowy przewodnika turystycznego... Pełna uroku publikacja,  która rozkocha we Francji tysiące kobiet. – „MORE Magazine”

marcia.jpg

Marcia DeSanctis

Marcia DeSanctis – absolwentka Uniwersytetu Princeton oraz Fletcher School of Law and Diplomacy, dziennikarka, reporterka, pisarka. Przez 18 lat była producentką serwisów informacyjnych w ABC, NBC oraz w CBS, pracowała także dla nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

W telewizji ABC współpracowała z Barbarą Walters, dostarczając materiały na temat Borysa Jelcyna, Vaclava Havla, Muammara Kaddafiego czy Benjamina Netanjahu. Publikuje na łamach magazynów „Vogue”, „Marie Claire”, „Town & Country”, „More”, „Departures”, „Tin House”, „O the Oprah Magazine”, „The New York Times” oraz „The New York Times Magazine”.

Jest czterokrotną laureatką Lowell Thomas Awards, prestiżowej nagrody przyznawanej dziennikarzom specja-lizującym się w tematyce podróżniczej przez Society of American Travel Writers Foundation. Za reportaże z  pobytu w Rwandzie, Francji oraz Rosji otrzymała tytuł Podróżniczej Dziennikarki Roku. Jej relację z pobytu w Moskwie w czasach zimnej wojny wyróżniono Solas Award.  


Marcia DeSanctis • 100 miejsc we Francji, które każda kobieta powinna odwiedzić

przeł. Katarzyna Makaruk • Wydawnictwo Literackie • 15 czerwca 2016

fotka z Francji_PROZAK_ 600px (1).jpg

źródło, zdjęcia: mat. prasowe  


Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Czwartek 14.07.2016 (aktualizacja: 2016-07-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×