"Histerie miłosne"- komedia lekko obyczajowa

Na 8 listopada zaplanowano premierę nowego przedstawienia w Teatrze Studio Buffo. Sztuka pt. "Histerie miłosne" to wielokrotnie nagradzany hit nowojorskiego Broadwayu. Na scenie Buffo wystąpią aktorzy doskonale znani szerokiej publiczności: Magdalena Boczarska, Szymon Bobrowski i Bartłomiej Topa. Reżyseruje Piotr Jędrzejas.


"Histerie miłosne" to komedia autorstwa Murraya Schisgala scenarzysty filmowego, który zyskał rozgłos dzięki komedii "Tootsie". "Histerie miłosne" napisane na początku lat sześćdziesiątych odniosły brawurowy sukces teatralny na deskach Broadwayu. W Polsce prawdziwym hitem i kultowym, przedstawieniem stał się spektakl warszawskiego Teatru Studio z 1993 roku z Joanną Trzepiecińską oraz duetem: Zamachowski –  Malajkat  w obsadzie.        


Tym razem producenci przedstawienia postanowili "odkurzyć" wersję sprzed pół wieku i na nowo przełożyć tekst sztuki. Zadanie to powierzyli Bartoszowi Wierzbięcie, tłumaczowi znanemu dzięki dialogom filmowym (m.in. "Shrek", "Madagaskar"), a także przekładom sztuk ("Boeing Boeing" czy "I love you"). Powstała genialna adaptacja bliska współczesnemu polskiemu widzowi.      

"Histerie miłosne"- komedia lekko obyczajowa

"Histerie miłosne"- komedia lekko obyczajowa"Histerie miłosne" łączą w sobie elementy absurdalnego humoru i klasycznej farsy. Czarny humor miesza się tu z grozą a bohaterowie stając na życiowych zakrętach są tym śmieszniejsi im trudniejsze jest ich położenie. Marian (Szymon Bobrowski) planuje pozbyć się żony (Magdalena Boczarska) ponieważ ma kochankę. Kiedy przypadkiem spotyka na moście dawno niewidzianego szkolnego kumpla (Bartłomiej Topa), wpada na pomysł, którego konsekwencje dają początek lawinie tragiczno-śmiesznych wydarzeń. 

Jak pozbyć się żony z pomocą przyjaciela? Jak w sposób ekstremalny wyznać komuś miłość? I jaki wpływ na życie człowieka może mieć mały piesek rasy gryfonik belgijski? Tego wszystkiego dowiemy się oglądając "Histerie miłosne" – na żywo w Teatrze Studio Buffo.

"Histerie miłosne"- komedia lekko obyczajowa

"Histerie miłosne"- komedia lekko obyczajowa
Premiera 8 listopada 2012 w Teatrze Studio Buffo
Bilety: parter: 90 i 120zł, balkon: 80zł, wejściówki 30 zł
Kasa Teatru Studio Buffo ul. M. Konopnickiej 6 tel: 22 6254709, 22 3390771
Sprzedaż internetowa http://studiobuffo.com.pl/ i na www.ebilet.pl


 Źródło: Mat. prasowe


Dodał(a): Bogumiła Grassmann , Czwartek 08.11.2012 (aktualizacja: 2012-11-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×