Katowiczanki uczą się Pozytywnego Egoizmu!

Podczas eventu "Pozytywny Egoizm = Siła Kobiety" panie uczyły się, jak zostać Pozytywnymi Egoistkami. Spotkały się z najlepszymi trenerami rozwoju osobistego, stylistami, dietetykami i brafitterkami. A wszystko to w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej Pozytywny Egoizm = Siła Kobiety.

Katowiczanki uczą się Pozytywnego Egoizmu!

Katowiczanki uczą się Pozytywnego Egoizmu!Celem Kampanii jest obalenie mitów dotyczących ról przypisywanych kobietom w naszym społeczeństwie oraz rozumienia słowa "egoistka". "Egoizm jest zły. Dobra kobieta jest empatyczna", "Egoizm prowadzi do samotności. Jeśli nie pomagasz innym, tobie też nikt nie pomoże", "Egoizm jest nieetyczny. Jedyna godna postawa to poświęcać się dla innych". Edukowane w ten sposób kobiety nie potrafią walczyć o siebie, nad własne dobro przedkładając potrzeby innych.

"Pozytywny egoizm to taka postawa, w której świadomie stawiamy siebie w centrum świata i to wcale nie oznacza, że odcinamy się od innych i popadamy w narcystyczne samouwielbienie. Chodzi o to by poświęcać sobie, co najmniej taką samą uwagę, jak naszym najbliższym." – podczas eventu mówiła Dagmara Skalska, Koordynatorka Kampanii.

"To, co podpowiada mi moje wnętrze, powinno być dla mnie najważniejsze, a jeśli nie mamy czasu i siły, aby podjąć działania, które poprawią naszą sytuację, to znaczy, że nam na sobie nie zależy" – dodawał dr Tomasz Skalski, Koordynator Merytoryczny Kampanii.

W trakcie eventu Zespół Projektu Egoistka po raz kolejny udowodnił, że rozwój nie musi być nudny, a zmiana naszego życia męczącą pracą. 15 września w Teatrze i klubie muzycznym Old Timer Garage 130 kobiet świetnie się bawiąc, jednocześnie dowiedziało się, kim jest Pozytywna Egoistka i dlaczego warto nią zostać. Panie poznały przykazania Pozytywnej Egoistki, oraz dowiedziały się jak stać się znawczyniami swojego ego i jego świadomymi użytkowniczkami.

Katowiczanki uczą się Pozytywnego Egoizmu!

Katowiczanki uczą się Pozytywnego Egoizmu!Humor, Siła i Wrażliwość w życiu Pozytywnej Egoistki

Pod czujnym okiem Tomka Skalskiego Uczestniczki uruchamiały 3 zasoby Pozytywnej Egoistki: Siłę, Wrażliwość i Humor. Panie odkryły - wypełniając test - którego zasobu mają najmniej, a następnie Tomek radził, w jaki sposób można go rozwijać.

Wspólnie ćwiczyliśmy medytacyjne zjadanie trzech rodzynek, masowanie przepony poprzez śmiech czy też badaliśmy nasz stosunek do czasu. Następnie Kazimierz Nalepa wytyczył 6 filarów sukcesu w naszym życiu. Zdradził tajniki osiągania "wewnętrznej spójności" i zaprezentował konkretne narzędzia badające naszą satysfakcję w życiu.

Zasób siły wzmacniała Katarzyna Zatwarnicka – osobista stylistka, która z ogromnym zapałem zabrała się do budowania pewności siebie zgromadzonych kobiet. Przez 60 minut udowodniła, że "kolor ma sens", a odpowiednie proporcje i linie mogą zdziałać cuda! Po tym wystąpieniu uczestniczki w znakomitych humorach udały się na przerwę lunchową. Czekały już na nie pyszne sałatki, kawa, herbata i ciasteczka.


Katowiczanki uczą się Pozytywnego Egoizmu!

Katowiczanki uczą się Pozytywnego Egoizmu!Przestrzeń Pozytywnej Egoistki

Po siedmiogodzinnej uczcie dla ducha i umysłu przyszła kolej na ciało! W Przestrzeni Pozytywnej Egoistki eksperci Nature House badali poziom tkanki tłuszczowej, Stylistka Katarzyna Zatwarnicka udzielała porad z zakresu doboru stroju do typu sylwetki, Klinika Stanika pomagała zdiagnozować rozmiar biustonosza. Stanikowe Panie Doktor nie tylko okazały się nieocenione w doborze bielizny, ale także uczyły samobadania piersi w ramach Kampanii Dotykam = Wygrywam, któremu Akademia Pozytywnej Egoistki partneruje.

Patronat nad eventem objął portal MilionKobiet.plFoto:  Krzysztof Piątek, www.krzysztofpiatek.eu

Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Piątek 21.09.2012 (aktualizacja: 2012-09-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×
  • Organizuj eventy od A do Z

    Eventy

    To praktyczny warsztat przedstawiający proces produkcji eventu krok po kroku. Dzięki dokładnej analizie produkcyjnej, będziecie w stanie zrealizować każde wydarzenie stosując uniwersalne… czytaj więcej