Mistrzostwa Polski stylistów i wizażystów

Przedstawiamy informacje na temat nadchodzących Mistrzostw Polski Stylistów i Wizażystów.

CEZARY GŁUŚNIEWSKI - przykładowa styaalizacja z portfolio uczestnika mitrzostw.jpg


W dużych stolicach mody na świecie (Nowy Jork, Londyn, Paryż, Mediolan) nie jest problemem uzyskać kontakty do NAJLEPSZYCH stylistów ubioru, wizażystów i fotografów fashion.

Osoby te i ich umiejętności, są na równi cenione z potencjałem twórczym najlepszych projektantów mody.  W Polsce niekoniecznie zauważyliśmy, aby potencjalni klienci i dziennikarze piszący o modzie mieli CYKLICZNĄ możliwość, poznawania aktualnej twórczości osób pracujących na backstagach. Co więcej research przeprowadzony przez nas w lutym tego roku wykazał, iż nasi rodacy kojarzą następujące słowa:

POKAZ MODY – głównie ze słowami: projektant mody, modelki, modele

SESJA ZDJĘCIOWA – głównie ze słowami: fotograf, modelki, modele

A przecież współczesna moda nie istnieje bez stylistów ubioru, wizażystów, stylistów fryzur, fotografów fashion.

To dzięki talentom i umiejętnościom właśnie artystów pracujących zwykle w cieniu backstagów, współczesna moda wygląda tak efektownie i spogląda na nas ze zdjęć i filmów prezentowanych w różnych mediach.

Obserwując od początku tego roku polski rynek mody zauważyliśmy także iż praktycznie w ogóle nie organizowane są w Polsce konkursy poprzez które producenci, projektanci mody, dziennikarze mody, agencje zagraniczne i polskie taka jak nasza, mogłyby cyklicznie obserwować i odkrywać umiejętności najbardziej utalentowanych polskich stylistów ubioru, wizażystów i fotografów fashion.

W ramach rywalizacji w której w JURY GŁÓWNYM takich konkursów zasiadaliby dziennikarze mody, przedstawiciele multibrandowych showroomów i doświadczeni zawodowo styliści ubioru & wizażyści aktywni zawodowo, z różnych stron Polski. Stąd pojawiła się idea organizacji w marcu tego roku Mistrzostw Polski Wizażystów (czytaj więcej), których druga edycja zostanie zrealizowana w dniach 28-29.09.2012.

Rozmowy prowadzone w międzyczasie z osobami tworzącymi modę w Polsce i zagranicą,JULIA BŁASZCZYK - przykładowa stylizacja z porfolio uczestniczki mistrzostw.jpg zaowocowały stworzeniem pierwszej edycji Mistrzostw Polski Stylistów Ubioru "JESIEŃ/ ZIMA 2012/2013". W ramach których będzie można od 1 października obserwować propozycje nowych trendów w stylizacji ubioru na sezon "Jesień/ Zima 2012/2013", proponowane przez finalistów.

Proponowane przez najbardziej utalentowanych polskich stylistów ubioru, na sezon "Jesień/ Zima 2012/2013", zakwalifikowanych do finałów mistrzostw. Sylwetki niektórych uczestników i jurorów głównych, zasady udziału w mistrzostwach można obserwować poprzez stronę.

Młode osoby planujące zostać stylistami, zapraszamy do zakładki PORADY, w której można zapoznać się z PORADNIKIEM MŁODEGO STYLISTY.  Stylistów zainteresowanych udziałem w mistrzostwach, zapraszamy natomiast do odwiedzenia zakładki REGULAMIN. Bieżące informacje w ramach mistrzostw publikujemy na naszym blogu.

Informujemy, że terminy zgłoszeń prac upływają w dniach:

10.09.0212 - dla uczestników II Mistrzostw Polski Wizażystów


12.09.0212 - dla uczestników I Mistrzostw Polski Stylistów Ubioru

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminami obu mistrzostw, na stronach obu wydarzeń.

Na fotografiach (patrząc od góry artykułu) oglądali Państwo prace dwóch stylistów CEZAREGO GŁUŚNIEWSKIEGO i JULII BŁASZCZYK.bez tytqqułu.JPGDodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Poniedziałek 03.09.2012 (aktualizacja: 2012-09-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×
  • Urok krótkiej fryzurki

    Urok krótkiej fryzurki

    Michelle Williams to młoda i bardzo utalentowana amerykańska aktorka. Znana jest nam ze swoich genialnych ról, między innymi z bardzo wzruszającego obrazu "Blue Valentine". Aktorka kojarzy się… czytaj więcej

  • Dziewczyna kowboja

    Dziewczyna kowboja

    Seksowny, a zarazem zadziorny look - taka jest właśnie nasza stylizacja. Chcesz tak wyglądać? Podpowiemy Ci, jak to zrobić! czytaj więcej