Relacja z Festiwalu Herbaty!

W ostatni weekend października, w centrum Warszawy odbył się Festiwal Herbaty zorganizowany przez producenta jakościowych herbat Dilmah. W "t-barze" przy ulicy Szpitalnej 5 oraz sąsiadującym cocktail barze "Pies Czy Suka", na zdeklarowanych pasjonatów herbaty oraz tych, którzy dotąd nie wiedzieli, że nimi są, czekało mnóstwo atrakcji.

Relacja z Festiwalu Herbaty!Relacja z Festiwalu Herbaty!

Festiwal był otwarty dla wszystkich, a na gości czekały wystawy, wykłady, koncerty, filmy, a przede wszystkim najlepsze herbaty – do woli. Niektórzy przyjechali spoza Warszawy, inni weszli prosto z ulicy zwabieni muzyką i zapachami wyjątkowych herbat. 

Kliknij i odkryj energię ukrytą w zielonej herbacie!


Odwiedzający"t-bar" oraz sąsiadujący z nim cocktail bar zobaczyli pokazy przygotowywania herbaty, uczestniczyli w warsztatach wiązania japońskich chust Furoshiki, mieli okazję nabyć naturalne mydła na bazie herbaty, poznać różne (także kilkusetletnie) akcesoria do herbaty, zobaczyć pokazy barmańskie, a nawet powróżyć sobie z herbacianych fusów.


Festiwal był też jedyną i niepowtarzalną okazją, by zobaczyć i wysłuchać najwybitniejszych ekspertów od herbaty, światowej sławy kiperów - czy jak się mawia na Cejlonie "tasterów" herbaty –Merrilla J. Fernando oraz jego syna Dilhana C. Fernando. Honorowi goście z Cejlonu poprowadzili panel degustacyjny, opowiedzieli o historii herbaty, jej walorach oraz o niezwykłej tradycji rodzinnej firmy Dilmah, produkującej herbatę w tradycyjny, zgodny z naturą sposób.

Kliknij i poznaj moc białej herbaty!


Atrakcji było jednak znacznie więcej. Dla najmłodszych Dilmah przygotowała zajęcia decoupage'u - tworzenia oryginalnych puszek do przechowywania ulubionej herbaty.

Relacja z Festiwalu Herbaty! Relacja z Festiwalu Herbaty!

Relacja z Festiwalu Herbaty!

Relacja z Festiwalu Herbaty!


Jedną z atrakcji wieczoru był niecodzienny pokaz niemego kina z taperem. W latach dwudziestych i trzydziestych zeszłego wieku tak właśnie oglądało się filmy w kinie. Miło było obejrzeć legendarne komedie "Brzdąc" oraz "Gorączkę złota" Charliego Chaplina popijając jakościową herbatę i słuchając pianina.

Relacja z Festiwalu Herbaty!

Relacja z Festiwalu Herbaty!

Relacja z Festiwalu Herbaty!

Relacja z Festiwalu Herbaty!


Przez cały czas trwania festiwalu - od godziny 12:00 do 22:00 - gościom towarzyszyła muzyka na żywo, o którą zadbali instrumentaliści Filip Siejka, Marcin Świderski, Wawrzyniec Prasek, Tomasz Busławski, oraz Dj-e: Kebs,Levy i 600V.
Odwiedzający Festiwal mogli przechodzić między lokalami decydując, które z atrakcji są dla nich bardziej interesujące. Świetnej zabawie nie przeszkodził nawet pierwszy śnieg, a ciepła herbata szybko rozgrzewała nowo przybyłych. Wieczór zakończył niezwykły koncert wokalistki Anny Karwan i zespołu akompaniujących Festiwalowi muzyków.Wygląda na to, że Festiwal Herbaty na długo pozostanie w pamięci wszystkich tych, którym udało się wpaść.


Zachęcamy również do celebrowania pasji do herbaty podczas organizowanych przez Dilmah "Dni Herbaty", które potrwają do końca listopada w kilkuset lokalach w całej Polsce.

 Do zobaczenia w przyszłym roku.

Więcej informacji można znaleźć tutaj!
Dodał(a): Bogumiła Grassmann , Poniedziałek 05.11.2012 (aktualizacja: 2012-11-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×