Zostań ekspertką w pielęgnacji swojej urody

15 września w klubokawiarni Mikroklimat odbyły się pierwsze warsztaty w ramach projektu "Efekt Motyla": "Zostań ekspertką w pielęgnacji swojej urody!" Następne już 13 października!

Zostań ekspertką w pielęgnacji swojej urody

Zostań ekspertką w pielęgnacji swojej urodyDiagnoza indywidualna dotycząca stanu skóry każdej z uczestniczek oparta m.in. na pomiarze wilgotności skóry, porady na temat pielęgnacji i radzenia sobie z problemami cery, udzielane rzetelnie przez pełną energii prowadzącą warsztaty Monikę Grudnik Wroniszewską, doświadczoną kosmetolog, ćwiczenia praktyczne automasażu i demakijażu wykonywane na różnych, dostępnych kosmetykach, omówienie składników zawartych w różnego rodzaju produktach, w poszukiwaniu tych korzystnych i mniej korzystnych oraz przemiła atmosfera. Tak w skrócie wyglądały warsztaty, które odbyły się 15 września w klubokawiarni Mikroklimat. Następne już 13 października.

Na samym początku warsztatów uczestniczki nauczyły się robić prawidłowy demakijaż. Okazało się, że istnieje świetna technika, która pozwala jednocześnie ukoić skórę i jednocześnie tak ją masować, by zadbać o zmarszczki i ujędrnienie skóry.  Następnie dokonały autoanalizy swojej skóry oraz jej wieku biologicznego, za pomocą specjalnego testu oraz wprawnego oka prowadzącej Moniki Grudnik Wroniszewskiej. Dzięki temu mogły zweryfikować wiedzę na temat swojej skóry. Zaskoczeniem dla niektórych uczestniczek był wynik analizy. Do tej pory pielęgnowały swoja skórę pod kątem innych problemów niż te rzeczywiste. Jest to poważny błąd, który niewykryty może w przyszłości przerodzić się w poważne przewlekłe dolegliwości skórne.

Zostań ekspertką w pielęgnacji swojej urody

Zostań ekspertką w pielęgnacji swojej urodyNa podstawie analizy i z wykorzystaniem olbrzymiej wiedzy prowadzącej, uczestniczki otrzymały dokładne wskazówki dotyczące dbania o swoją cerę. Poznały również wyróżniki cechujące kosmetyki masowe, apteczne, profesjonalne i ekologiczne, a także to, co w nich się znajduje. Umiejętność rozpoznania poszczególnych składników w kosmetykach, które są wypisane na etykietach, jest tak samo ważna jak produktach spożywczych. Niestety jedni i drudzy producenci niekiedy serwują nam różnego rodzaju "pułapki" informacyjne, okazuje się, że np. eliksir wymieniony w nazwie kremu wcale nie jest głównym jego składnikiem, czasami wręcz preparat zawiera jego śladowe ilości. Dobrze być świadomą swoich wyborów kosmetycznych i tego właśnie panie uczestniczące w warsztatach mogły się nauczyć.

Uczestniczki uczyły się również automasażu, który wykonywany jak najczęściej jest wstanie realnie przedłużyć jędrność naszej skóry o kilka lat. Nawet przy wklepywaniu zwykłego kremu możemy zrobić sobie ekspresowy masaż, chroniący naszą twarz przed "grawitacją".

Zostań ekspertką w pielęgnacji swojej urody

Zostań ekspertką w pielęgnacji swojej urodyPracę ułatwiły uczestniczkom kosmetyki zapewnione przez partnerów: Laboratoria Dermatologiczne Avene (jako przykład marki dermokosmetycznej), markę Bielenda (kosmetyki masowe), Pat & Rub by Kinga Rusin (ekologiczne) oraz Pevonia Botanica (profesjonalne). Uczestniczki mogły ich próbować do woli, poznając w ten sposób wyróżniki danego segmentu preparatów kosmetycznych. Na koniec była też krótka część poświęcona dopełnieniu pielęgnacji makijażem, a zwłaszcza nauka wyboru i aplikacji odpowiednich baz, korektorów i podkładów. Każda z pań na zakończenie dostała też drobne upominki kosmetyczne od partnerów.

Reakcje uczestniczek, żywe dyskusje, a także ankiety przeprowadzone po warsztatach dały organizatorkom pewność co do słuszności organizowania  tego typu wydarzeń. Większość stwierdziła, że było to bardzo im potrzebne. Następne warsztaty odbędą się już 13 października oraz 10 listopada.

Opinia na temat warsztatów:

15 września w klubokawiarni Mikroklimat miała okazję uczestniczyć w warsztatach w ramach projektu "Efekt Motyla": "Zostań ekspertką w pielęgnacji swojej cery!". Moje pierwsze pozytywne wrażenie zrobiło na mnie ustawienie stolików i krzesełek, tak, że każdy mógł widzieć siebie nawzajem, dzięki czemu wytworzyła się bardzo przyjemne, przyjazna atmosfera pomiędzy uczestniczkami. Przy stoliku każdej z nas znajdowało się podwójne lusterko (wersja optymalna oraz powiększająca), płatki do demakijażu i inne kosmetyki, które pozwoliły na "własnej skórze" sprawdzić triki, proponowane przez osobę prowadzącą - panią Monikę Grudnik Wroniszewską.

Dzięki uczestnictwu w szkoleniu uczestniczki mogły przekonać się, czy na co dzień w prawidłowy sposób wykonują demakijaż, dobrać kosmetyki odpowiednie do swojego rodzaju skóry oraz wieku, a także poznać tajniki automasażu. Polecam wszystkim skorzystanie z kolejnych terminów warsztatów.

W warsztatach udział wzięła Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk, redaktor działu Uroda MilionKobiet.pl.

Zostań ekspertką w pielęgnacji swojej urody

Zostań ekspertką w pielęgnacji swojej urody
Więcej informacji o warsztatach (terminy, zapisy, program) na stronie efektmotyla.waw.pl oraz abyzycpieknie.blogspot.com
obrazek.png
O PROJEKCIE "EFEKT MOTYLA. ABY ŻYĆ PIĘKNIE"

Warsztat "Zostań ekspertką w pielęgnacji swojej urody" to pierwsza akcja skierowana do kobiet w ramach projektu "Efekt Motyla. Aby żyć pięknie". Projekt ten został stworzony dla wszystkich tych, którzy chcą żyć z pasją, cieszyć się szeroko rozumianym pięknem. Będzie obejmował warsztaty o tematyce urody, relacji z bliskimi, życia z pasją i wszystkim tym, co sprawia, że nasze życie nabiera barw, a my stajemy się pewniejsi siebie i piękniejsi – od zewnątrz i od środka. Tak jak w teorii efektu motyla - warsztaty będą jak trzepot skrzydeł. Mają bowiem być siłą napędową i inspiracją do wielkich pozytywnych przemian w naszym życiu.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Milionkobiet.pl.

Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Czwartek 20.09.2012 (aktualizacja: 2012-09-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Anonim
Wygląda ciekawie, poszukam podobnych w swoim mieście:)
Dodano: 2012-09-20 16:25:17 Zgłoś nadużycie
Anonim
fajne warsztaty:)
Dodano: 2012-09-20 14:50:38 Zgłoś nadużycie
Anonim
zazdroszcze dziewczynom udziału w takich fajnych warsztatach, szkoda,że nie jestem z warszawy..
Dodano: 2012-09-20 13:36:24 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×