Co przyniesie Mikołaj...czyli jak znaleźć idealny prezent dla dziecka?

Każde dziecko zasługuje na wyjątkowy prezent. Trudno jednak przewidzieć, co sprawi mu największą radość. Jak kupić prezent idealny?

swieta.jpg

Zanim kupisz prezent maluchowi, musisz pamiętać, że nie liczy się dla niego jego wartość, a jedynie sam fakt otrzymania podarunku. Dzieci bardzo często cieszą się z zupełnie nieoczekiwanych rzeczy- nigdy jednak nie przewidzisz, co tym razem przypadnie do gustu maluchowi. Oczywiście musisz wziąć pod uwagę również wiek dziecka. Maluch w wieku do 3 lat nie powinien otrzymywać zbyt absorbujących zabawek- nadmiar bodźców może go bardzo szybko zmęczyć.

Bez względu na to, w jakim wieku jest dziecko, wybierając prezenty, powinnaś kierować się także jego dobrem. W wyborze prezentu nie chodzi tylko o to, aby spełnić marzenie malucha, ale również o rozwijanie jego kreatywności. Dlatego sprawdzą się różnego rodzaju gadżety związane z hobby dziecka. Podczas zakupów z pewnością nie raz trafisz na zabawkę, o której marzyłaś, gdy byłaś mała. Nie daj się ponieść pokusie i pamiętaj, że marzenia Twojego dziecka mogą być zupełnie inne, niż Twoje! Jeżeli decydujesz się na kupno zabawki, wybierz taką, która sprawdzi się w wielu sytuacjach. Warto również wybierać podarunki, którymi możecie bawić się całą rodziną. W ten sposób dajesz dziecku możliwość spędzenia czasu w nowy, wspaniały sposób. Dlatego idealnym prezentem dla nieco starszych dzieci są różnego rodzaju gry planszowe.


List do ŚWIĘTEGO Mikołaja

Oczywiście zazwyczaj wiesz, o czym marzy Twoja pociecha, jeśli jednak masz wątpliwości, napisz razem z dzieckiem list do Mikołaja. W ten sposób nie tylko dowiesz się, jaki prezent będzie najlepszy, ale także rozbudzisz wyobraźnię dziecka. Warto także zadbać o całą aurę podczas wręczania świątecznych prezentów- śpiewajcie wspólnie kolędy i oczekujcie na przybycie Mikołaja. Warto pamiętać, że Wigilia jest najpiękniejsza właśnie w towarzystwie dzieci, które rozbudzają w nas wiarę w magię świąt. Dlatego staraj się, aby Twoje dziecko jak najdłużej wierzyło w Mikołaja. Piękne wspomnienie z cudownych, rodzinnych świąt, to prezent, który dziecko będzie wspominało przez resztę życia!

Zdjęcie: iStock Dodał(a): Alicja Bartosiak , Środa 23.11.2016 (aktualizacja: 2016-11-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×